Як робити орігамі за схемою.

Орігамі - це японське мистецтво складання різних фігурок з паперу. Багато дорослих і діти всього світу захоплюються цим цікавим і незвичайним справою. Для більшості з них, орігамі - це хобі, деякі ж займаються цією технікою професійно. На перший погляд може здатися, що зробити самому якусь фігурку орігамі буде важкувато. Насправді ж, маючи перед очима схемускладання і знаючи основні її позначення, зробити орігамі зовсім не складно.
Інструкція
1
По-перше, необхідно знати, що позначає кожна лінія на схемою орігамі.а) Пунктирна лінія на схемою орігамі означає лінію згину на себе. Тобто сам згин виявляється всередині фігури, його не видно. Така лінія називається «долина» .б) Лінія, що складається з точок, які чергуються з коротенькими відрізками, називається в орігамі «гора». Фігуру по ній слід загинати назад. Згин в результаті цього залишається снаружі.в) Проста пряма лінія в орігамі, не доходить до країв фігури, позначає як перегин «долиною», так і перегин «горою» .р) Жирна лінія на схемою орігамі означає розріз. Проходити вона повинна від самого початку до кінця разреза.д) Лінія, що складається з точок, називається «уявна». По ній не потрібно ні згинати фігуру, ні робити розріз. На неї слід тільки орієнтуватися.
2
По-друге, слід розібратися в значеннях стрелочек на схемах орігамі.а) Звичайна стрілочка на схемою орігамі позначає, що фігуру слід загнути на себе по лінії «долина». б) Вигнута стрілка показує, що фігуру слід загнути від себе по лінії «гора». На схемою орігамі ці стрілки завжди позначені поруч з самими лініями.
3
а) Подвійна стрілочка означає, що фігуру слід перегнути «долиною», тобто загнути і тут же вигнути назад. б) Подвійна вигнута стрілка показує, що фігуру слід перегнути по лінії «гора».
4
а) Закручена стрілочка з двома кінцями показує, що фігуру слід звернути всередину стільки раз, скільки зображено ліній «долина» .б) Закручена стрілочка з одним кінцем означає, що паперову фігуру потрібно загорнути стільки раз, скільки ліній «гора »на схемою орігамі.
5
закреслити стрілочка на схемою орігамі потрібна для того, щоб не захаращувати креслення численними лініями та знаками. Вона говорить про те, що вже показане на схемою дія потрібно повторити. Коли на стрілочки зображена не одна, а кілька рисок, дії повторюються стільки разів, скільки рисок на стрілці.
6
Якщо закручена стрілка намальована поруч з фігурою, а не поруч з лінією, вона вказує на те, що фігуру слід перевернути на іншу сторону.
7
Стрілки «круговорот» або «половинка круговороту» говорять про те, що паперову фігуру потрібно повернути на 90? Або 180? в цій же площині.
8
Широка стрілка показує, що з фігури потрібно витягнути або потягнути її частина зсередини або з іншої сторони.
9
Складки-блискавки позначають чергування згинів «гора» і «долина».
10
Подвійні складки-блискавки виконуються в основному на папері, складеної вдвічі.
11
Широка стрілка з роздвоєним кінцем на схемою орігамі позначає, що на паперовій фігурі слід спочатку розкрити, а потім розплющити якусь подобу наявного «кишені».
12
Дві стрілки, спрямовані в різні сторони від фігури говорять про те, що деяку частину її слід вигнути, тобто вивернути виворітного стороною назовні.
13
Маленька трикутна стрілка на схемою орігамі показує, що частина фігури слід увігнуті всередину.
14
Стрілки, намальовані навколо фігури на схемою орігамі, вказують на те, що деякі площині фігури слід поміняти місцями.
15
На схемах орігамі можуть попастися також і інші позначення.