Як зробити рукав-ліхтарик.

  •  Ось вже багато десятиліть рукав-ліхтарик не втрачає популярності. І це легко пояснити - саме такий рукав надає жіночого та дитячого одягу особливу витонченість. Придуманий він був не сьогодні. Схожі рукава зустрічаються на старовинних гравюрах. Особливо красиво він виглядає на сукнях і блузках з легкої тканини.
  •  Викрійка ліхтарика будується на основі викрійки самого звичайного короткого рукава. Візьміть лекало і обведіть його на міліметрівці. Виміряйте нижній зріз рукава і знайдіть середину. Поставте крапку. Від зазначеної точки проведіть перпендикуляр вгору, до голівки рукава. У вас вийшла серединна лінія. Виріжте викрійку і розріжте її по серединній лінії.
  •  Візьміть інший аркуш міліметрівки, розкладіть на нього викрійку так, щоб між зрізами серединної лінії вийшов зазор. Зрізи, зроблені по серединній лінії, повинні розташовуватися паралельно. Розділіть середню частину рукава навпіл і поставте крапку. Від цієї точки відступите вниз 1,5-2 см і поставте ще одну точку. З'єднайте її з краями бічних зрізів рукава плавною лінією. Виріжте викрійку. Переведіть викрійку на тканину, не забувши додати припуски на шви.
  •  Стачайте шов рукава. Закладіть зборки по верху і низу рукава. Подготніте сосборенную верхню частину по лінії пройми. Вметайте і вшитої рукав. Підігніть нижню частину рукава на 2-2,5 см так, щоб вийшла кулиска. Прострочіть, залишивши отвір для гумки. Потім вставте гумку.
  •  Ширина зазору залежить від того, який пишноти рукав ви хочете отримати. Зазвичай вона становить до 10 до 20 см. Якщо ви вперше шиєте такий рукав - зробіть спочатку викрійку з паперу. Більш досвідчені кравчині можуть моделювати рукав відразу на тканині.