Як визначити розширення файлу.

Операційна система Windows за замовчуванням приховує розширення файлів так, що зрозуміти який тип файлу перед вами можна тільки за допомогою встановлених на комп'ютері програм. Якщо тип файлу не визначений і система просить вибрати програму, якої слід відкрити файл, то дізнатися розширення файлу можна за допомогою стандартних засобів Windows.
Інструкція
1
Розширення файлу - це буквене позначення типу файлів, що складається з трьох символів після крапки в кінці назви файлу . Так, наприклад, розширення ".exe" наприкінці назви файлу означатиме, що перед вами файл, який запуститься без допомоги сторонніх програм, а файл з розширення м ".mp3" містить в собі музичну композицію і може бути відкритий тільки за допомогою спеціальних медіапрогравачів.
2
Але як бути з файлу ми, розширення яких приховано, а відкрити їх нічим не виходить? Перш за все, потрібно дізнатися розширення такого файлу , потім підібрати програму, яка відкриває цей тип файлів.
3
Отже, щоб дізнатися розширення файлу , відкрийте будь-яке вікно провідника Windows. Наприклад, вікно «Мій комп'ютер». В меню виберіть пункт «Сервіс» і далі «Властивості папки». У вікні, перейдіть на вкладку «Вид» і зніміть галочку з пункту «Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів». Натисніть «ОК». Тепер в кінці назви кожного файлу буде видно його розширення! Приховати розширення ви зможете діючи аналогічним чином.
Для кожного типу файлу передбачений свій формат і програма, яка даний формат розпізнає. Існують різні випадки, при яких розширення файлів не відображається. Вам необхідно вибрати той спосіб дій, який підходить під вашу конкретну ситуацію.
Інструкція
1
Якщо розширення не відображається через заданих користувачем (або використовуються за замовчуванням) налаштувань, існує кілька способів визначити тип файлу. Найпростіший з них: підведіть курсор миші до значка файлу і почекайте пару секунд, не натискаючи на кнопки. Спливе невелике вікно з короткою інформацією. У числі іншого в такий підказці буде вказаний тип файлу.
2
Зверніться до властивостей файлу, якщо інформації не вистачає. Для цього підведіть курсор до іконки потрібного вам файлу і клацніть по ній правою кнопкою миші. У випадаючому меню виберіть пункт "Властивості". Відкриється нове діалогове вікно, перейдіть в ньому на вкладку «Загальні» і прочитайте потрібну вам інформацію в поле «Тип файла». Якщо ви випадково відкрили властивості не самого файлу, а ярлика, на вкладці «Загальні» буде вказаний тип «Ярлик». В цьому випадку перейдіть на вкладку «Ярлик» і ознайомтеся з даними в поле «Тип об'єкта».
3
Також ви завжди можете налаштувати відображення розширення файлів. Для цього відкрийте «Панель управління» через клавішу Windows або кнопку «Пуск». Виберіть значок «Властивості папки» в категорії «Оформлення і теми». Або ж можна відкрити будь-яку папку на комп'ютері і вибрати в меню «Сервис» пункт «Властивості папки». Коли відкриється нове діалогове вікно, зробіть активною вкладку «Вид».
4
Перейдіть в групі «Додаткові параметри» і знайдіть пункт «Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів». Зніміть маркер з даного поля і застосуєте нові налаштування. Закрийте діалогове вікно кнопкою ОК або значком [x]. Розширення файлів відобразяться.
5
В деяких випадках навіть при відповідних налаштуваннях розширення у файлу може бути відсутнім, а у вікні властивостей в поле «Тип файлу» стоятиме визначення «Файл». Можете спробувати відкрити такий файл в різних додатках, цілком ймовірно, що одне з них підійде.
6
Інший варіант: клацніть по файлу правою кнопкою миші і виберіть команду «Відкрити за допомогою». Зі списку запропонованих програм виберіть простий блокнот. Незалежно від кодування на початку тексту може зустрітися інформація про розширення файлу або про додатку, в якому він був створений.