Як збільшити продуктивність ноутбука.

Якщо ви не є щасливим володарем потужного ноутбука , а повільна робота вашого мобільного помічника з кожним днем все більше виводить вас із себе, становище цілком можна виправити.
Інструкція
1
Ноутбук, на відміну від звичайного комп'ютера, обмежений у можливостях апгрейда - заміни комплектуючих на більш нові та потужні. Якщо на звичайному комп'ютері можна замінити абсолютно всі компоненти, включаючи процесор і материнську плату, то на ноутбуці можна тільки додати або поміняти оперативну пам'ять і жорсткий диск. Але навіть збільшення оперативної пам'яті і жорсткого диска може дати значний приріст продуктивності ноутбука .
2
Насамперед потрібно збільшити оперативну пам'ять в ноутбуці до максимально можливого значення. Кожен ноутбук допускає розширення оперативної пам'яті до певного розміру, тому вам потрібно зайти на сайт виробника вашого ноутбука , знайти свою модель і подивитися який розмір оперативної пам'яті для вашого ноутбука максимально допустимий. Тепер потрібно подивитися, скільки оперативної пам'яті на вашому ноутбуці. Для цього потрібно вимкнути ноутбук, перевернути його, і за допомогою викрутки відкрити одну з кришок, розташованих на дні ноутбука . Під однією з них знаходяться планки оперативної пам'яті. Їх можна вийняти і дізнатися обсяг пам'яті. Зазвичай обсяг вказаний на наклейці, прикріпленій до планки. Цифри будуть вказані в мегабайтах: 256, 512 або 1024. Тепер можна розрахувати який обсяг пам'яті потрібно докупити, щоб домогтися максимального значення. Запишіть параметри і тип пам'яті, щоб не помилитися при покупці. Встановивши максимальний обсяг пам'яті, ви відразу відчуєте зміни в роботі ноутбука - він стане виконувати завдання швидше.
3
Не зупиняючись на досягнутому, можна замінити жорсткий диск в ноутбуці на більш швидкий. Найчастіше, виробники встановлюють в ноутбуки жорсткі диски зі швидкістю обертання 5400 об/хв. і буфером 8Мб. Ви можете домогтися підвищення продуктивності, замінивши жорсткий диск в ноутбуці на більш швидкісний - 7200об/хв. і буфером 16Мб. Дії по заміні жорсткого диска будуть такими ж, як і у випадку заміни оперативної пам'яті. Після того, як новий жорсткий диск буде встановлений, не забудьте встановити на нього операційну систему і перенести всі дані зі старого диска. Для цього можна використовувати спеціальний USB адаптер, в який вставляється жорсткий диск і підключається через USB порт до ноутбука.
4
Збільшивши оперативну пам'ять до максимального обсягу, і замінивши жорсткий диск на більш швидкісний, швидкодія комп'ютера помітно збільшиться.
У більшості користувачів ноутбуків рано чи пізно виникають проблеми з його роботою. Це може бути пов'язано і зі збоєм в «залізі», але найчастіше проблема криється в самій системі. Постійне засмічення ОС залишками віддалених програм та іншими непотрібними файлами значно знижує її продуктивність . Звичайно, можна просто додати оперативної пам'яті і отримувати задоволення далі. Але є й інші, менш витратні методи.
Вам знадобиться
  • Наявність інтернету
  • Планка оперативної пам'яті
Інструкція
1
Додавання оперативної памяті.Установіте програму, що дозволяє отримати детальну інформацію про вашому ноутбуці, наприклад - Everest. Подивіться модель і частотність оперативної пам'яті. Купіть таку ж планку і встановіть її в ноутбук.
2
Чистка реестра.Чтоби не робити цього вручну, скачайте і встановіть спеціально створені для цієї мети програми. Прикладом можуть бути найбільш популярні програми: CCleaner і RegCleaner. Просто запустіть їх і дотримуйтесь подальших інструкцій.
3
Робота з відеокартой.Зачастую, коли в ноутбуці присутні дві відеокарти: інтегрована і зовнішня, вони працюють «по черзі». Зайдіть в управління живленням і відмініть функцію автоматичного перемикання відеокарт при роботі від мережі/від батареї. Або ж просто вимкніть вбудований відеоадаптер в диспетчері пристроїв.
4
Підвищення загальної проізводітельності.Помімо реєстру та устаткування, працездатність системи знижують всілякі сторонні процеси. Іноді вони бувають корисними, але найчастіше звичайним користувачам вони не потрібні. Встановіть програми-помічники. Ми рекомендуємо Game Booster або Advanced System Care. Виберіть необхідні пункти очистки і запустіть програми.
5
Дефрагментація.Очень корисна річ для прискорення роботи з жорстким диском. Зайдіть у властивості локального диска, на якому встановлена система. Відкрийте вкладку «Сервіс» і виберіть пункт «дефрагментация».