Як відрізнити підробку ікри.

Ікра - це продукт, яким ми себе балуємо не часто. Тому подвійно неприємно виявити неякісну продукцію замість святкового прикраси столу, та до того ж за пристойні гроші. Як убезпечити себе і як розпізнати підробку ікри?
Інструкція
1
Перше, що потрібно - це уважно розглянути банку. Краще купувати ікру в скляних банках. По перше, ви бачите те, що купуєте - розмір ікри, її колір і консистенцію. Крім того, скло не окислюється, а тому продукт краще зберігається.
2
Якщо мова йде про жерстяній банці, то розгляньте саму баночку. Надійні виробники замовляють літографовані банки, а не наклеюють паперові етикетки. Крім того, інформація на банці повинна бути чітко видна. Якщо букви і знаки надруковані розпливчасто - це підробка. Наступне, на що треба звернути увагу - це кришка банки. Вона не повинна бути роздутою. Крім того на ній повинна бути інформація - дата розфасовки і код заводу. При цьому цифри повинні бути опуклими, а не навпаки. Важливий момент - на банці повинна бути вказана наступна інформація: 1. найменування та місцезнаходження ізготовітеля2. товарний знак виробника, якщо він є (а всі серйозні і великі виробники його мають) 3. маса нетто4. харчова ценность5. умови зберігання (зверніть увагу ікра зберігається при мінусовій температурі) 6. термін придатності (як правило, це півроку чи рік) 7. значок обов'язкової або добровільної сертіфікаціі8. дата виготовлення (не варто купувати ікру, розфасовану в листопаді або березні, адже видобувається вона тільки раз на рік - наприкінці лета9. номер ТУ чи ГОСТ
3
Вивчивши і розглянувши банку, потрясіть її над вухом. Булькаючий звук говорить про те, що ікра всередині перетворилася на ікряний бульйон, і відкривши банку б побачите не продукт з окремих ікринок, а щось рідке і несимпатично що виглядає на бутерброді. До того ж у такої ікри можлива гіркота.
4
В графі "склад" має бути зазначено, з якої риби отримана ця ікра: горбуша, кета, нерки або чавича. Останню на ринку знайти практично неможливо, тому якщо на банці написано цю назву, відсотків на 90 імовірна підробка. Найпоширенішою є ікра горбуші - вона помаранчева за кольором, досить велика, але дрібніші кетової. Ікра нерки має саме червоний (а не помаранчевий) колір і дрібніше в діаметрі.
5
Якщо ікра не лопається на мові, а прилипає до зубів і взагалі складається враження, що ви їсте щось тверде, можливо це суміш справжньої ікри з штучною. Білкова ікра - це строго говоря не ікра взагалі, коштує вона копійки і на банці повинно бути зазначено слово "штучна". Якщо ж подібний маложующійся продукт потрапив вам в банці з написом "лососева ікра", значить, вас обманюють.
6
Купуючи вагову ікру, попросіть продавця відкрити її і дати вам спробувати. Взявши пару ікринок рукою, зверніть увагу на те, що рука не повинна залишатися після цього жирної. Якщо це не так, значить, ікру перед продажем размешали з рослинним маслом, щоб збільшити вагу і надати їй блиск.
Корисна порада
Будьте уважні, купуючи такий делікатесний продукт, як ікра. Краще віддавати перевагу великим ікристим компаніям, яких у нашій країні не так вже й багато.