Як утеплити стелю.

Утеплення стель сьогодні користується великим попитом серед споживачів. Якщо ви затіяли ремонт, напевно вам хочеться знати, як утеплити стелю правильно. Дуже легко запросити фахівців і замовити професійне утеплення. Але якщо ви не маєте в своєму розпорядженні достатню кількість фінансових коштів, питання трохи змінюється - як утеплити стелю самостійно, не вдаючись до послуг експертів?

Як самостійно утеплити стелю: вибираємо матеріал Для початку буде потрібно вирішити, який утеплює матеріал використовувати. У будівельних магазинах доступно багато рішень. Професіонали радять вологостійкі, вогнетривкі утеплювачі. Варто акуратно і ретельно вибирати даний будматеріал. Головне, щоб утеплювач був цілим, інакше його ефективність суттєво знизиться. Існує кілька найвідоміших утеплюють: керамзит, мінвата, шлак і суміш тирси з вапном. Найбільшою популярністю користується утеплення з використанням мінеральної вати. Варто відзначити, що утеплювачі мають різні температури ефективності. Наприклад, сім сантиметрів мінвати вистачить для відміток до мінус тридцяти п'яти градусів. Понад двадцять сантиметрів шлаку підійде для температури мінус тридцять градусів. Близько шести сантиметрів керамзитового ущільнювача також підійдуть для мінус тридцяти градусів.

Як правильно утеплити стелю

  1. Першим етапом роботи буде підготовка всіх необхідних інструментів та будматеріалів. Будуть потрібні рейки приблизно 20 мм, цвяхи «двадцятки», обрізні дошки, лезо або ніж, молоток, а також електричний лобзик або пила. Також знадобиться пінопласт і пергамін.
  2. Наступним етапом буде підготовка водної ізоляції. Пергамин нарізається смугами. Ширина повинна бути рівною відстані між балочними елементами з напуском до семи сантиметрів.
  3. Далі потрібно укласти пінопласт. Плити даного будматеріалу повинні міцно триматися між балками. Потрібен всі отвори між листами пінопласту закрити монтажною піною. Цю конструкцію слід знову покрити пергаміном.
  4. Потім укласти мінвату в два шари так, щоб другий шар закривав стики першого.
  5. Завершальним етапом буде оббивка утеплення дошками.
Стеля в лазні обов'язково потрібно утеплювати. Якщо цього не зробити, баня буде швидко остигати, а дерев'яні перекриття прийдуть в непридатність і їх доведеться замінити. Тепле повітря, зустрічаючись з холодним, призводить до появи конденсату, і перекриття постійно намокають, що і призводить до їх швидкого руйнування. Для утеплення стелі існує декілька способів.
Вам знадобиться
  • -Пароізоляційні матеріал
  • -теплоізоляціонний матеріал
  • -глина
  • -шлак або земля
Інструкція
1
Сучасні види утеплювачів практичні, зручні в застосуванні, добре ізолюють стелю від пари і втрати температурного режиму, але при їх використанні чекають деякі фінансові витрати, ніж при утепленні старими способами, які є більш трудомісткими, але не менш ефективними.
2
При сучасному вигляді утеплення обшийте зовнішню частину стелі пароізоляційними матеріалами, які представлені в широкому асортименті і за різною ціною в усіх будівельних супермаркетах.
3
Зверху пароізоляційного матеріалу закріпіть товстий шар теплоізоляційного. І знову шар пароізоляційного матеріалу. Такий спосіб дозволяє зберігати оптимальну температуру в лазні і в парилці і значно продовжує термін служби дерев'яного перекриття стелі.
4
Якщо ви вирішили використовувати старовинний спосіб утеплення, то спочатку пролийте всі щілини перекриттів розчином з густої глини.
5
Після її висихання насипте шар сухої глини і добре його утрамбуйте.
6
Поверх цього шару можна насипати товстий шар шлаку або звичайною землі. Цей спосіб не менш ефективний, ніж сучасний, і менш витратний, але процес утеплення більш трудомісткий.
7
Залізобетонні перекриття потрібно утеплювати не тільки зовні, але і зсередини лазні для захисту їх від впливу пари і щоб уникнути появи конденсату, який буде капати на вас що не дуже-то приємно.
8
Обшийте стелю зсередини лазні шаром пароізоляційного матеріалу і зробіть обробку стелі на свій розсуд. Найчастіше стеля в лазні обробляють дерев'яними рейками.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=m6yyD7GLYO8