Як встановити замок.

Замок - надійний захист вашого будинку від стороннього проникнення, жодні двері зараз не обходиться без запору - навісного або врізного. Іноді виникає питання, як правильно врізати замок, або як його замінити, якщо загублені ключі або механізм зламався.

Якщо потрібно встановити замок замість старого, краще спробувати придбати і поставити запор тієї ж системи, щоб зменшити обсяги роботи. Якщо ж новий замок не відповідає старому за розміром і формою, потрібно буде переробити посадкові отвори в двері і в дверній коробці. Деякі замки для установки вимагають навіть розбірки двері.

Як самостійно встановити замок?

Щоб самостійно встановити замок не обов'язково викликати майстрів. Це не дуже складне дело.Место для замка в двері вирізають стамескою за розмірами коробки. Передня його планка повинна бути врівень з кромкою двері. Перевіривши, як замок входить у вирізаний гніздо, його виймають, вимірюють відстань від планки до ключевіни і переносять отриману довжину на двері таким чином, щоб отвір в брусі двері було розташоване строго навпроти ключевіни.Отверстія для ключевіни рекомендується свердлити зустрічно з двох сторін дверей, щоб уникнути відколів дерева навколо отворів. Якщо ні свердла відповідного розміру, можна вирізати отвори стамескою, попередньо потрібно вставити в гніздо замка дошку потрібної толщіни.После підготовки гнізда, замок вставляється, закріплюється і перевіряється його робота. Якщо все зроблено правильно і засув вільно ходить при поворотах ключа, можна переходити до установки запірної планки на коробці дверей - штребне.Напротів засува замка в дверній коробці необхідно вирізати прямокутне гніздо глибиною близько 5 мм, яке замазується пластиліном або глиною. Потім двері закривають і щільно притискають до коробки, ключем висувається засув, який упирається в м'який матеріал і залишає на ньому слід. З цього відбитку прикладається штребня таким чином, щоб він збігся з прорізом штребня. На цьому положенні запірну планку слід обвести олівцем і по сліду вирізати гніздо для штребня так, щоб вона була врівень з фальцем коробкі.Гнездо для ходу засува замка можна вирубати стамескою або висвердлити по залишеному на пластиліні відбитку, глибина гнізда перевищувати довжину засува на 3-5 мм, щоб засув не впирався в матеріал двері.Так же можна вирізати отвори для роликових фіксаторів або пружинних засувок, якщо вони передбачені в замку.