Як встановити розетку. Як устоновіть тройнуюрозеткі.

Важливе питання кожного ремонту - як розмістити розетки в квартирі таким чином, щоб уникнути накопичення проводів на підлозі і максимально зручно забезпечити електроживленням всі побутові прилади і техніку. Для цього потрібно рівномірно розподілити їх по всіх кімнатах, а подекуди і встановити подвійні. Щоб самостійно встановити розетку, потрібно визначити, де знаходитиметься комп'ютер або пральна машинка, телевізор або аудіоцентр.

За європейським стандартом розетки встановлюються в 25-30 см над рівнем підлоги, щоб зробити амортизуючий запас дроти, а також, щоб її не зачіпав пилосос. На кухні розетки, як правило, встановлюються над робочими поверхнями, а також додаткові розетки для холодильника, посудомийної машини і телевізора.

Яку встановити розетку?

Можна вибрати стандартну одинарну розетку, а можна подвійну, потрійну і т.д. На панелях розетки може бути розташована лампочка-індикатор включення розетки або виключатель.Від розетки і спосіб її установки залежить від типу електропроводки. Електропроводка може бути прихованою і откритой.Откритая проводка ведеться по стінах, в цьому випадку зовнішня розетка кріпиться на дерев'яному підрозетники. Прихована проводка ховається в видовбаних в стінах поглибленнях, які замазані алебастром або штукатуркою. Дроти виводяться в вирізаному під внутрішню розетку гнізді і закрепляются.Как правило, в більшості будинків зараз використовується прихована проводка, вона дає більший простір для дизайну приміщень, але при псуванні проводки для її ремонту доведеться пошкодити обробку квартири.

Як самостійно встановити розетку?

Першим ділом при будь-якій роботі з електрикою потрібно вимкнути живлення на щитку. Потім потрібно перевірити наявність напруги в розетці за допомогою тестера.Гнездо для розетки найлегше вирізати дрилем зі спеціальною насадкою. Потім проводка виводиться в монтажну коробку, і вся конструкція закріплюється алебастром в гнезде.Следующій етап - вигвинтити гвинти з отворів розетки і зняти декоративну панель. Щоб правильно встановити розетку потрібно з'єднати клеми розетки і заведені в коробку дроти, потім розетка встановлюється в коробку і фіксується за допомогою вінтов.Последній крок - встановити декоративну накладку на розетку.