Як встановити лічильник на воду.

Якщо вам набридло платити за ту частину води, якої не користуєтеся, є хороший шанс заощадити. Встановіть собі лічильники гарячої та холодної води.
Вам знадобиться
  • Лічильник води
  • Дозвіл на його встановлення
  • Майстер, який його встановить
Інструкція
1
Щоб встановити лічильник, необхідно звернутися в житлову організацію. Ви повинні подати відповідну заяву до ЖЕКу. Там же уточніть список організацій, які встановлюють лічильники у вашому районі. Вони неодмінно повинні володіти ліцензією. Процедуру установки доведеться провести за ваші гроші. Сам лічильник зараз коштує близько двох тисяч рублів кожен. А одним зазвичай справа не обходиться. Дізнатися скільки вам знадобиться приладів просто, необхідно лише порахувати кількість водопровідних стояків, які знаходяться в квартирі. Водопровідні стояки - це труби, які зазвичай не заховані від очей, своєрідні розподільники води. Якщо вам не вдалося дізнатися їх кількість, то в службі, яка ставить лічильники , неодмінно повинні допомогти.
2
Перед установкою перевіряється відповідність труб нормам. Наприклад, варто переконатися в якості запірної арматури. Врахуйте, що після корінного вентиля ділянку труби повинен бути відповідної довжини, не менше 25-30 см. А самі труби неодмінно повинні бути зроблені з металу. В іншому випадку вам доведеться вкласти гроші в доробку водопровідної системи. Потім житловою організацією складаються відповідні акти введення лічильника в експлуатацію. Ці акти тристоронні. По-перше, їх повинна підтвердити житлова організація, яка дала вам добро на установку, по-друге, та організація, яка безпосередньо і встановила лічильник води, а потім вже і ви самі. Після укладення договору установники лічильника видають вам відповідні документи. Серед них мають бути: паспорт лічильника (якщо ви придбали прилад самі, то він не видається), договір на надання послуг і установку приладів обліку, ліцензія, а також сертифікат відповідності.
3
Після установки приладу, він повинен бути опломбований. Власник зобов'язаний регулярно перевіряти лічильник на відповідність вимогам, що зазначені в його спеціалізованому паспорті. Але не варто лякатися - перевірку варто робити лише раз на п'ять років. Однак якщо ви вчасно не пройдете це процедуру з фахівцем, то будете платити за воду за нормативом стільки ж, скільки й інші мешканці. Щоб економити, не забувайте щомісяця вказувати в платіжках за житлово-комунальні послуги показання вашого лічильника. Пам'ятайте, що самостійно знімати пломбу з приладу можна. Інакше доведеться платити за воду по повній програмі, прямо з того дня, коли ви зняли пломбу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=W6V3YFcaywc
Зверніть увагу
Спершу може здатися, що установка лічильника (в силу його ціни) захід невигідне. Але їх власники стверджують зворотне - незабаром все окупиться.