Як встановити плінтус.

Планується надає відремонтованої кімнаті закінчений вигляд, маскує стики між підлогою та стінами і вирівнює візуально нижню лінію шпалер. Тому при виборі плінтуса потрібно орієнтуватися не тільки на його колір, і матеріал, а й ступінь гнучкості, зручність кріплення, а також чи передбачені в ньому жолоби для проводів.

Правильно встановити плінтус досить просто, потрібно заміряти необхідну довжину плінтуса, визначитися з матеріалом і цветом.Плінтуса можна розділити на три основні групи за матеріалами: дерев'яні, пластикові та плінтуса з МДФ.

Як встановити плінтус з дерева?

Планується з дерева потрібно попередньо обробити абразивами, заґрунтувати і пофарбувати. Самостійно встановити плінтус з дерева достатньо клопітно, легше купити готовий під цвет.Прі установці дерев'яного плінтуса потрібно ретельно підігнати стики на кутах і по довжині, для цього можна використовувати стусло.Закрепіть плінтус з дерева можна цвяхами або саморізами. Цвяхи забиваються урівень, а капелюшок можна втопити глибше в деревину і замаскувати декоративної пробкою або шпаклівкою. Як варіант можна використовувати рідкі цвяхи або шурупи, які вгвинчуються в дюбеля. При наявності нерівностей на стіні останній спосіб допоможе згладити нещільність прилягання, якщо дюбеля розмістити в проблемних місцях.

Як встановити плінтус з пластика і МДФ?

При установці пластикового плінтуса немає необхідності підганяти стики. Цю проблему вирішують заглушки і куточки, які монтуються на стиках, торцях і кутах плінтуса, вони випускаються точно в цвет.Профіль плінтуса можна кріпити до підлоги або стіни. Сама плінтусна стрічка кріпиться до профілю або спеціальними зажимами, або вставляється в паз. Це найлегший спосіб монтажу плінтуса.Плінтус з МДФ - це покриті папером пресовані тирсу. Папір забарвлюється під дерево або в інші кольори. Цей варіант плінтуса щось середнє між пластиковими і дерев'яними. Як пластиковий плінтус його можна кріпити на засувки, і він досить гнучкий, щоб приховувати нерівності стіни. Водночас, як дерев'яний плінтус його можна садити на рідкі цвяхи, і у нього немає додаткової фурнітури у вигляді заглушок. Однак зберігається проблема стику плінтуса на кутах і один з другом.Еще один мінус плінтуса з МДФ - недостатня міцність на зовнішніх кутах в прохідних приміщеннях - коридор, передпокій.