Як в'язати англійської гумкою.

Англійська резинка - більш рельєфна, ніж звичайна гумка 1х1, і краще тягнеться. Нею добре в'язати шарфи і шапки, але можна і светр.
Вам знадобиться
  • - вовняна або напіввовняна пряжа середньої товщини
  • - спиці №2 або 2,5
Інструкція
1
Наберіть потрібну кількість петель тим способом, яким ви звикли це робити. Кількість петель для англійської гумки завжди має бути непарною. Вийміть одну спицю. Розправте петлі на робочій спиці так, щоб вони не перекрутити.
2
Зніміть кромочную петлю. Перший ряд в'яжіть за схемою: 1 лицьова, 1 прямий накид, 1 петлю зняти, чи не пров'язуючи. Повторюйте малюнок до кінця ряду.
3
Переверніть роботу. Зніміть кромочную петлю. Далі в'яжіть за схемою: 1 прямий накид, 1 петлю зняти, чи не пров'язуючи (нитка знаходиться позаду роботи, петлю і накид попереднього ряду провязать разом ліцевой.С третього ряду малюнок повторюється.
Зверніть увагу
Для вироби, пов'язаного англійської гумкою, необхідно приблизно в півтора рази більше пряжі, ніж для лицьової гладі або простий резінкі.Еслі ви ще тільки починаєте в'язати - в'яжіть англійську гумку на прямих спіцах.Более досвідчені майстрині можуть спробувати пов'язати англійську гумку і по колу, але в цьому випадку слід пам'ятати, що при круговому в'язанні немає виворітних рядів. В парних рядах в цьому випадку роблять зворотні накиди, а петлю і накид попереднього ряду провязивают разом виворітного. Нитка в парних рядах залишається попереду работи.Следіте, щоб лицьові петлі, якими ви пров'язуйте разом накид і зняту петлю попереднього ряду, були рівними.
Корисна порада
Особливо красиво англійська резинка виглядає, якщо пов'язана з м'якої і товстої вовни товстими спицями.