Як почистити праска.

Праска міцно ввійшов у наше життя з давніх часів. Ще в древньому Римі використовувалися нагріті залізні пристосування для розгладження тканин. Перший праска з'явився в XIV столітті і являв собою чавунне полотно з прихваткой і плитою для його розігріву. У подальшому модель видозмінилася до чавунного праски з вугіллям, що горить і отворами для надходження повітря.

Наступний крок розвитку - газовий підігрів. На зміну вугіллю прийшла газова трубка, яка приєднувалася до газового балона, але через часті витоків газу праска була вельми пожароопасним.Современний електричний праска придумав Ерл Річардсон в 1903 році. Результат вийшов настільки вдалим, що електричний праска вже більше ста років є невід'ємною частиною побуту кожної родини.

Навіщо чистити праску?

Сучасні зразки прасувальної техніки стають все більш досконалими і все більш вимогливими до догляду. Основні поради по використанню праски наводяться в керівництві-інструкції і, як правило, однакові:

  • не використовувати брудну або жорстку воду - в прасці може утворюватися накип, який при прасування буде бруднити тканину через отвори для пари;
  • по можливості використовувати спеціальну рідину для праски;
  • правильно вибирати режим для прасування, щоб не зіпсувати тканину і уникнути налипання матеріалу на підошву праски.

Порушення цих простих порад може призвести до того, що доведеться чистити праска. Для очищення підошви праски можна використовувати спеціальні чистячі крейда. Найголовніше - у жодному разі не використовувати матеріали, здатні подряпати підошву - наждак, леза або металеві мочалки.

Як правильно чистити праску?

Правильно чистити праска - це ціла наука, яка вкаже, який спосіб застосувати для кожної поверхні при певному забрудненні. Але спочатку можна зупинитися на домашніх способах очищення:

  1. Насипати на аркуш паперу дрібну кухонну сіль, нагріти праску і кілька разів провести по солі.
  2. Протерти підошву праски ватним тампоном, змоченим в 9% розчині оцту ( нашатирному спирті або рідини для зняття лаку без ацетону) потім протерти її вовняною тканиною, щоб не залишилося розлучень.
  3. Протерти підошву праски шматочком ганчірочки, з нанесеною на неї зубною пастою, потім протерти насухо вовняною ганчіркою.
  4. Для очищення нутрощі праски від накипу можна використовувати технологію очистки чайників - залити в нього воду з оцтом або антинакипін. Розігріти праска на мінімальному режимі і натиснути на кнопку «Пар» кілька разів. Природно, цей спосіб підходить тільки для прасок з функцією парогенераціі.
  5. Воскові плями можна видалити, пропрасувавши кілька разів розігрітою праскою звичайну газету.

З антипригарной, алюмінієвої або хромованою розігрітій поверхні можна видалити синтетичні волокна за допомогою дерев'яної палички. Залишки забруднення легко стираються при пропрасовуванні махрової ткані.А для того, щоб максимально захистити праска від забруднень, можна прасувати через тонку бавовняну тканину.