Як робити гіпсокартон.

Гіпсокартон - це гіпсовий лист, який облицьований особливо міцним картоном. Це чудова альтернатива штукатурці і застосовується в обробці стін, стелі, використовується для створення міжкімнатних перегородок, декоративних оздоблень і багато чого іншого. Окремою темою коштує створення стельових конструкцій з гіпсокартону, які не тільки ховають всі дроти і комунікації, а й забезпечують в разі різноманітного монтажу лампочок світловий дизайн кімнати.

Існує кілька типів панелей - звичайні, вогне- та вологостійкі. Вологостійкі містять в осерді домішки, що зменшують поглинання вологи, а картонна поверхня захищена від грибка спеціальним антисептиком. Вогнестійкі панелі містять мінеральне волокно і добавки, що підвищують опірність огню.Дополнітельно виробляються панелі для приміщень з особливими умовами експлуатації, наприклад, звукоізоляційні для концертних залів, а також гнучкі, які дозволяють монтувати криволінійні конструкції сухим способом, без розмочування і сушки під ізгібом.Основной мінус гіпсокартону - чутливість до навантажень. Під вагою він може кришитися і обвалюватися. Крім того, якщо лист буде пошкоджений, відремонтувати його вже не буде можливості, потрібно буде міняти весь лист.

Як робити гіпсокартон?

Робити гіпсокартон можна двома способами - каркасним і з монтажним клеєм .При першому способі листи кріплять на відстані 2-2,5 см. від стіни на каркас з дерев'яних або алюмінієвих рейок, прикручених до стіни на саморізи. Отримане повітряний простір грає роль теплоізоляціі.Важний момент - не клеїти листи встик, оскільки неможливо підігнати їх таким чином, щоб стику не було видно, зазвичай стики замазують шпатлевкой.Правільно робити гіпсокартон на каркасі для виробництва криволінійних об'ектов.Второй спосіб полягає у використанні спеціального монтажного клею. Листи просто приклеюють до очищеної і загрунтованной бетонній стіні. Принцип обробки стиків той же, що і в першому випадку - замазування шпаклівкою.