Як знайти медіану трикутника.

Обчислити медіану може знадобитися в найнесподіваніший момент. Наприклад, при плануванні садової ділянки.
Вам знадобиться
  • Інструменти: Олівець Лінійка Транспортув Математичні формули та поняття: Медіана Теореми синусів і косинусів
Інструкція
1
Побудуйте трикутник із заданими параметрами - за трьома сторонами, по двом сторонам і куту між ними, по двох кутах і розташованої між ними стороне.Обозначьте вершини кутів, кути і сторони. Вершини кутів позначаються А, B, C, самі кути - грецькими символами?,?,?. Сторони позначаються малими латинськими буквами a, b, c.Вичісліте довжини всіх кутів і сторін по теоремам синусів і косинусів.
2
Згадайте, що таке медіана. Медіана - це лінія, проведена із заданого кута трикутника до середини його протіволежашей сторони.Разделіте боку трикутника навпіл і позначте отримані точки латинської M з відповідними сторонам нижній індекс a, b, c .
3
Обчисліть довжину медіани за формулою: медіана дорівнює квадратному кореню з суми подвоєних квадратів двох інших сторін трикутника мінус квадрат сторони, до якої проведена медіана, поділеній на четире.Вичісліте по цій же формулі розміри решти медиан
Зверніть увагу
Все медіани трикутника перетинаються в одній точці. Ця точка називається центроїдом. Найдовшої стороні трикутника відповідає найкоротша медіана. У прямокутному трикутнику медіана, проведена з прямого кута, є одночасно висотою до цієї ж боці.
Корисна порада
Для визначення синусів і косинусів користується математичними таблицями.