Як робити стяжку.

Стяжка - це основа всіх робіт з підлогою. При будь-якому його оформленні - плиткою, ламінатом або паркетом потрібно рівну підлогу. Робити стяжку самостійно досить трудомістка справа.

Основні види стяжки - бетонні та цементно-піщані. Набувають все більшої популярності магнезитові, гіпсові, епоксидні та інші. Особливо виділяють наливну стяжку на основі готової суміші з піску, цементу, пластифікатора і наповнювача.

Як робити стяжку: основні етапи роботи

1. Підготовчий етап.Основаніе під стяжкою повинна бути вичищена і заґрунтована. Особлива увага приділяється отворам, через які може відбуватися витік раствора.2. Установка маяків-направляющіх.Делать стяжку правильно потрібно з використанням напрямних, які забезпечують рівність стяжки. Для маяків використовуються профілі або труби досить жорсткі, щоб не прогинатися, з можливістю їх регулювання по висоті. Ці маяки встановлюються паралельно, щоб оперти на два сусідніх маяка рейку-правило, якої проводиться вирівнювання розчину. Виставляється висота маяка по рівню. Там, де передбачається перепад висоти підлоги, встановлюється опалубка з фанери, щоб розчин з високою зони не перетік в нізкую.3. Безпосередньо заливка стяжкіРаствор для стяжки готується за допомогою електродрилі зі спеціальною насадкою. Головне - правильно дотримати пропорції води і сухої суміші, щоб розчин не тріскається і не сильно розтікався. Після першого замісу суміш відстоюється близько 10 хвилин, щоб вийшли найбільші повітряні бульбашки. Потім розчин знову перемішується і виливається на основаніе.Среднее час схоплювання стяжки від 30 хв до години. Вилитий розчин розрівнюють рейкою-правилом і проходять валиком з шипами, щоб вийшов воздух.Стяжку виливають смугами паралельно одній стіні у напрямку до виходу. Для кращого з'єднання смуг потрібно, щоб наступна смуга виливалася до того, як почне схоплюватися попередня. Все основа повинна бути залито за один пріем.4. Застигання стяжкі.В протягом 7-10 днів стяжка повинна смачиваться, так як розчин повинен застигнути, а не висохнути. Сухість може привести до тріщин на наливній підлозі. Тому 2-3 рази на день її змочують водою. Через 2-3 дня витягуються маяки, закриваються поглиблення грунтом і стяжка під плівкою коштує приблизно 2 тижні.