Як вибрати лічильник води.

Щорічно плата за комунальні послуги збільшується більш ніж на 10%. Якщо раніше різниця в оплаті за воду за нормативами залежно від кількості прописаних в будинку чоловік і по факту не була суттєвою, то тепер вона може становити більше тисячі рублів щомісяця. Необхідність установки лічильників , контролюючих витрату гарячої та холодної води, вже усвідомили навіть люди, які ніколи не вважали гроші. Вибір їх досить різноманітний, тому постає питання - як правильно вибрати лічильник води?
Інструкція
1
Перед тим, як купувати лічильник на гарячу або холодну воду, проконсультуйтеся у своєму ДЕЗе, дізнайтеся, які лічильники допускаються для установки в житловому фонді вашого району. Поговоріть з фахівцями, які знайомі з особливостями системи водопостачання у вашому будинку, вони порадять вам, які необхідні технічні характеристики повинен мати лічильник: тиск і робочу температуру води, граничне значення суматора, межа чутливості, допустимі втрати напору в умовах установки і область застосування.
2
Пам'ятайте, що за типом конструкції лічильники для води бувають турбінними і крильчасті, які принципово практично нічим не відрізняються один від одного. Незалежно від типу конструкції, їх призначення - правильне вимірювання витрати води, тому головною вимогою до приладу є те, що він повинен бути виготовлений без порушення встановленої технології.
3
Сьогодні більше популярні лічильники, засновані на механічному принципі дії, вони не відрізняються багатофункціональністю, але характеризуються більшою надійністю і працездатністю. Правильний облік витрати води - їх головна експлуатаційна характеристика.
4
Крім механічних, існують автоматичні лічильники, які можуть самостійно передавати свої показання в диспетчерські центри. Вартість їх дуже висока, а технологія використання ще недосконала, тому поки що віддайте перевагу механічному лічильнику.
5
Який лічильник вибрати - імпортний або вітчизняний, теж не принципово, оскільки в Росії ці прилади виготовляються на імпортному обладнанні з використанням зарубіжних технологій.
Зверніть увагу
Майстра, що встановлюють прилад, повинні мати відповідну ліцензію на дані роботи.
Корисна порада
Не слід купувати прилади на будівельних стихійних ринках, оскільки там є ризик придбання приладу, який не відповідає прийнятим ГОСТам. Купуючи прилад на такому ринку, переконайтеся в цілісності упаковки, перевірте документацію і збіги серійного номера приладу з тим, що в ній зазначений. Зверніть увагу на гарантійний термін експлуатації.
Для чого потрібна установка лічильників води? Якщо ви споживаєте менше води, ніж закладено в нормативі, установка приладів обліку дозволить вам заощадити. Як правильно вибрати водомір? На що звернути увагу при покупці?
На перший погляд, вибір лічильника води - справа нехитра. Більшості людей відомо, що прилади обліку води діляться на два різновиди. Одна призначена для холодної, а інша для гарячої води.Действітельно, на трубу подачі гарячої води не можна встановлювати водомір, призначений для холодного водопостачання. Такі прилади призначені для роботи з водою, температура якої не перевищує 40оС. Але робоча температура - не єдина відмінність. Існує декілька різновидів приладів обліку витрати води. Їх можна розділити на дві великі групи - механічні та електронні.

Механічні лічильники води

Механічні прилади обліку коштують істотно дешевше електронних. Вони не потребують джерела живлення і повністю автономні. Знайти водоміри такого типу можна в більшості магазинів сантехнікі.Основной принцип роботи механічного лічильника досить простий. Вода, що проходить через нього, обертає крильчатку або турбіну, кількість оборотів якій фіксується рахунковим механізмом.В найпростіших лічильниках використовується так званий «мокрий» механізм обліку. Він не захищений від води. Якщо по трубам тече відносно чиста вода, це не повинно позначитися на терміні служби водоміра. Але якщо вода містить домішки і бруд, лічильний механізм може передчасно вийти з ладу, а його свідчення будуть спотворюватися. При установці таких приладів потрібно обов'язково ставити грязьовий фільтр.Более надійними і невибагливими до якості води є «сухі» лічильники. Механізм обліку в таких приладах не стикається з потоком води завдяки спеціальній перегородці. Але потрібно врахувати, що подібні водоміри мають більш складний пристрій, тому вони коштують дорожче «мокрих» .Счетчікі можуть бути одноструменевими і багатоструменеві. У другому випадку потік води розділяється на декілька частин. Це дозволяє знизити ефект турбулентності і підвищити точність показань водоміра, але робить прилад більш дорогим. Одноструменеві лічильники найчастіше оснащують «мокрим» механізмом, а «сухий» встановлюють в багатоструменеві прилади.

Електромагнітні лічильники води

Якщо ви хочете добитися високої точності обліку води, можна зупинити вибір на електромагнітних приладах обліку. На точність їх показань не впливає наявність забруднень і температура води. Зручно те, що для проведення повірки немає необхідності знімати з труби весь корпус прібора.Но такі водоміри не позбавлені недоліків. Основний мінус - висока ціна, значно перевищує вартість механічних лічильників. Такі прилади складно знайти в магазинах сантехніки. Якщо ви хочете встановити подібний лічильник, вам потрібно буде звертатися в спеціалізовану фірму.

На що потрібно звертати увагу при покупці

Купуючи лічильник, зверніть увагу на фірму, виготовила прилад. Краще зупинити вибір на продукції відомих виробників. Уникайте безіменних лічильників і робіть покупки в магазинах сантехніки, а не на ринку. Так у вас буде більше шансів уберегти себе від придбання неякісної або підробленої продукції. Переконайтеся, що обраний вами магазин надає гарантію на прилади учета.Прежде ніж відправлятися за покупкою, викличте додому фахівця і проконсультуйтеся з ним. Вам потрібно точно знати настановні розміри приладу. У випадку помилки доведеться здавати його в магазин або переробляти розводку труб, що призведе до подорожчання робіт по установці. Варто поговорити з представником вашої керуючої компанії та уточнити список устаткування, дозволеного до встановлення. Існує Державний Реєстр засобів вимірювань, який містить перелік обладнання, яке можна встановлювати. Якщо ви поставите лічильник, який не внесений до реєстру, вам не дозволять його експлуатацію.