Як зробити капелюх мушкетера.

Хто не захоплювався хоробрістю красеня д'Артаньяна і з завмиранням серця не стежив за дивовижними пригодами його друзів? І багато хто напевно мріяли хоч раз опинитися на його місці. А чому б і ні - особливо якщо наближається карнавал або ви вирішили поставити спектакль?
Вам знадобиться
  • 2 листи щільного картону формату А-1
  • Тканина на обтяжку - 1,5 м при ширення 140 або 150 см
  • Клейстер
  • Циркуль
  • Довга лінійка
  • Олівець
  • Шило
  • Товста голка з великим вушком
  • Нитки №1 або "сніжинка"
  • Кілька пташиного пір'я
Інструкція
1
Перед початком роботи зваріть клейстер, оскільки він повинен остить.Ізмерьте окружність голови. Обчисліть внутрішнього кола викрійки по формулі R = l/2 * 3,14. Накресліть коло на картоне.Прібавьте до отриманого радіусу 18-20 см і накресліть з того ж центру коло більшого діаметру. За допомогою довгої лінійки розділіть коло навпіл, провівши лінію через центр. Відкладіть від отриманих перетинів лінії з більшою окружністю по 2см в кожну сторону на виточки. З'єднайте отримані точки з точкою перетину лінії з меншою окружністю. Намалюйте з того ж центру ще одне коло радіусом приблизно на 2,5 см менше радіуса внутрішнього кола. Це буде прибавка на склейку. Виріжте викрійку. Окружність, призначену на склейку, надріжте в декількох місцях через рівні проміжки до внутрішнього кола капелюхи. Лінії надрізів зріжте під кутом приблизно в 45 градусовНа іншому аркуші картону Вичертите викрійку тулії і денця. Тулія являє собою півкільце з радіусами 10 і 28 см. Зробіть припуски на склейку по верху тулії і по боковому зрізу тулії.
2
Розкладіть тканину виворітного стороною вгору і переведіть на неї всі деталі викрійки. Припуски на склейку залиште на зовнішній і внутрішній стороні полів і на верхній частині тулії. Пам'ятайте, що для полів вам знадобиться вирізати два однакових кільця. На тому, яким ви будете обклеювати низ полів, зробіть припуски на склейку на зовнішньої і внутрішньої окружностях кільця. На кільці, яке буде приклеюватися на поля зверху, прибавка робиться тільки по внутрішньому колу. Зовнішня окружність верхнього кільця дуже акуратно вирізається строго за розміром. Без припусков кроїться і дно капелюхи. На тулье припуски робляться з двох сторін. Виріжте деталі.
3
Склейте тулію по шву і дайте їй висохнути. Зверху приклейте дно. Вкладіть тулію у всередину полів так, щоб припуски на склейку полів виявилися всередині тулії. Вклейте тулію. Перед тим, як обтягувати капелюх, дайте їй висохнути.
4
Намажьте клейстером шматок тканини, призначений для тулії. Наклейте його, загнув припуски на верхню частину полів і на дно. Як випливає пропрасуйте і дайте просохнуть.Пріклейте нижню частину полів, загнув припуски всередину тулії і на верхню частину полів. Просушіть шляпу.Пріклейте верхню частину полей.Пріклейте дно.Дайте капелюсі висохнуть.Прішейте пір'я.
Зверніть увагу
Завжди намащуйте тканину, а не картон. Це дозволить наклеїти її більш рівномірно.
Корисна порада
Краще клейстеру для подібних виробів поки ніхто нічого не придумав. Його можна зробити стільки, скільки потрібно, а тримає склеєні деталі він досить добре. Але можна використовувати і інший клей.Перья можна самим зробити з цигаркового паперу.