Як зробити градієнт в Photoshop.

Популярнейший фоторедактор Photoshop володіє широким набором інструментів, що забезпечує якісну і зручну коригування практично будь-яких зображень, а також формування різноманітних спецефектів. Так, наприклад, створити органічний, плавний перехід від одного кольору до іншого можна за допомогою інструменту «Градієнт». Його значок розміщується на панелі ліворуч, між ярличками інструментів «Ластик» та «Розмиття». Використовувати і змінювати градієнт нескладно.

Що допомагає зробити градієнт в Фотошопі? Щоб зробити градієнт потрібного напрямку, натискаємо на відповідну кнопку панелі інструментів. У верхній частині вікна програми з'являється рядок меню, завдяки якій можна:

  • вибрати необхідні установки використовуваного інструменту, завантажити або поміняти зображення, а також зберегти опції інструменту;
  • підібрати палітру градієнта;
  • встановити конфігурацію застосовуваного інструмента - лінійну, ромбоподібну, радіальну, дзеркальну, конусоподібну;
  • налаштувати режим градієнта - від розчинення до світіння, від м'якого світла до жорсткого міксу;
  • закріпити рівень прозорості створюваного ефекту.

Як починати робити градієнт?

Працювати з градієнтом одне задоволення. Спочатку налаштовуємо параметри інструменту за допомогою рядка меню. Після чого мишкою малюємо смужку, що позначає місце розташування головної частини майбутнього колірного переходу. Після віджимання лівої кнопки мишки на аркуші з'являється то буйство фарб, яке вимагалося сформувати.

Як зробити градієнт складовою?

При бажанні легко зробити градієнт складного виду, що складається з декількох компонентів. Для цього використовуємо спеціальні прапорці, які створюються шляхом простого наведення курсору і натиснення кнопки миші на потрібному ділянці. Подібні допоміжні елементи доступно пересувати в будь-яке місце, але слід пам'ятати, що їх рух впливає на плавність градієнта.

Види градієнтів

Існує декілька різновидів градієнтів, кожен з яких володіє своєю специфічною конфігурацією. Зокрема:

  • Лінійний градієнт починається в точці, яку відзначаємо першої, а закінчується на ділянці, де зупиняємо рух курсора і віджимаємо кнопку миші.
  • Радіальний градієнт володіє кулястої формою, завдяки якій перехід кольору починається в центрі сфери і розходиться по спіралі.
  • конусоподібні градієнт нагадує колірної конус, де початкова точка формує вершину фігури, а перехід розходиться вшир.
  • Дзеркальний градієнт є модернізацією лінійного варіанта, що представляє собою певне відображення колірних переходів.
  • Ромбоподібний градієнт вважається найскладнішим за структурою, але разом з тим найкрасивішим.