Як написати характеристику на працівника. Як скласти характеристику працівника.

Характеристика з місця роботи може знадобитися людині в багатьох випадках. Вона потрібна для надання в ГИБДД або військкомат, при оформленні візи, для проведення переатестації. Вони бувають внутрішні (пише безпосередній керівник) і зовнішні (потрібні для надання в сторонні організації, їх пише зазвичай співробітник відділу кадрів). Складаються вони в довільній формі, але порядок викладу відомостей чітко визначений.
Інструкція
1
Для написання внутрішньої характеристики використовуйте стандартний аркуш паперу, на якому напишіть заголовок «Характеристика». Для зовнішнього документа треба використовувати фірмовий бланк організації.
2
Вкажіть прізвище, ім'я та по батькові співробітника, дату його народження, навчальний заклад, який він закінчив, і дату його закінчення.
3
Напишіть, яку посаду на вашому підприємстві займає даний працівник, вкажіть основні віхи його трудової біографії та кар'єри. Відзначте його участь у тренінгах та конференціях, навчання на курсах підвищення кваліфікації.
4
Розкажіть про його діяльність, обов'язках, які покладені на нього. Дайте характеристику його ділових якостей, які характеризують його як працівника: професійний підхід до справи, грамотність, працьовитість, старанність, скрупульозність і акуратність в роботі, вміння працювати з листами і документами.
5
Позначте його особисті якості: можливо, дружелюбність, безконфліктність, рівні відносини з колегами. Дайте оцінку діяльності працівника і його поведінки.
6
Якщо характеристика буде направлена в сторонню організацію, то в останньому абзаці вкажіть, куди і для якої мети вона була надана.
7
Напишіть посади і прізвища осіб, які підписуватимуть характеристику . Зазвичай це генеральний директор або його заступник, начальник відділу кадрів і безпосередній начальник даного співробітника. Після того, як підписи будуть поставлені, проставте під ними дату підписання документа і завірте його печаткою відділу кадрів або вашої організації.