Як закінчити в'язання спицями.

Почати в'язати кофту або шарфик - це півсправи. Треба ще зуміти закінчити виріб, причому зробити це так, щоб воно виглядало красиво. Закривати петлі пов'язаного спицями вироби можна самій спицею, гачком або голкою.
Вам знадобиться
  • Вовняна або бавовняна пряжа середньої товщини
  • Спиці №2 або 2,5
Інструкція
1
Довяжіте виріб до потрібної довжини. Поверніть роботу так, начебто починаєте новий ряд.Провяжіте кромочную і наступну за нею першу петлю малюнка ліцевимі.Протяніте першу петлю (колишню кромочную) через другу.
2
Пров'яжіть наступну петлю (тепер вона від робочого краю виявилася другою за рахунком після тієї, що у вас на правій спиці). Протягніть через неї петлю, що знаходиться на правій спиці. Точно так само чиніть їм і з наступними петлями, які перебувають на лівій спиці.
3
Коли у вас на спиці залишиться всього одна петля - обріжте нитка. Кінець нитки простягніть через петлю і затягніть.
Зверніть увагу
В деяких випадках (наприклад, при обробці горловини) необхідна більш м'яка лінія закриття петель. В цьому випадку краще закривати петлі не спицями, а голкою з ниткою від того ж клубка.
Корисна порада
Петлі повинні бути однакового розміру. Слідкуйте, щоб останній ряд не був занадто стянут.Еслі ви закінчуєте виріб візерунком, який здебільшого будується на виворітного гладі, петлі останнього ряду краще провязивать не лицевих, а виворітного.