Як зшити спідницю-сонце. в'язані тюбетейки.

спідниця- сонце вже багато років не виходить з жіночого гардероба. На основі її викрійки шиються найвишуканіші наряди - наприклад, сукня для фламенко і деяких інших народних танців. Фасон залежить від того, яка саме частина викрійки, що представляє собою коло, використовується.
Вам знадобиться
 • Легка тканина - бавовняна, шовк або тонка шерсть. При ширині 140-150 см знадобиться 1 довжина + 20 см (на обробку і на пояс)
 • Еластична стрічка шириною 2-3 см
 • Нитки в колір тканини №40 або 50
 • Нитки іншого кольору для кмітливості
 • Лист паперу формату А-2
 • Олівець
 • Шматок суворої нитки або мотузки
 • Циркуль
 • Кравецькі крейда або мило
 • Довга лінійка
 • Довга міцна нитка
Інструкція
1
Зніміть мірки. Вам необхідно знати обхват стегон, талії і довжину ізделія.Викройка являє собою широке кільце. Розрахуйте радіуси зовнішнього і внутрішнього кіл. Робиться це за формулою R = L/2 * 3,14, де R = радіус, l - довжина кола. Обчисліть таким чином радіус внутрішнього кола. Радіус зовнішнього кола складе R + довжина юбкі.Возьміте аркуш паперу. Візьміть сувору нитку і відріжте від неї шматок трохи більше зовнішнього радіуса. Прив'яжіть нитку до олівця, а інший її кінець закріпіть приблизно в середині довгої сторони аркуша. Накресліть півколо. Менший радіус з того ж центру можна викреслити з допомогою звичайного циркуля. Виріжте викрійку. У вас вийшло півкільце. Накресліть прямокутник довжиною обхват талії + 5 см і шириною 6 см.
2
Складіть тканину вдвічі по частковій і розкладіть її на підлозі або на великому столі. Накладіть півколо так, щоб його зрізи перебували на згині тканини. Обведіть викрійку, зробивши припуски на шви 1 см. Викроїте пояс. Пояс кроїться по косій під кутом 45 градусів. Виріжте деталі. У вас вийшли коло і прямокутник.
3
Складіть пояс навпіл уздовж, стачайте короткі шви. Припуски заутюжьте всередину. Поєднайте верх спідниці зі зрізом пояса так, щоб шов спідниці опинився всередині пояса. Приметайте пояс, залишивши отвір для гумки.
4
Стачайте деталі. Вставте гумку. Потайними стежками замітає отверстіе.Подогніте і підшийте спідницю потайним швом.Отгладьте спідницю.
Зверніть увагу
Якщо обхват стегон більше ширини тканини, вам знадобиться дві дліни.Еслі ж ви хочете сщіть зовсім довгу спідницю скажімо, для народного костюма, - тоді може знадобитися навіть чотири довжини, а сточувати і обробляти доведеться чотири шви. Для розрахунку внутрішнього радіуса використовується обхват талії без прибавки на шви.Бумагу для викрійки найкраще брати мілліметровую.Перед тим, як розкроїти тканину, зроблену з натуральних матеріалів, її необхідно випрати в теплій воді і пропрасувати. З штучними тканинами це робити не обов'язково.
Корисна порада
Викрійку можна розкладати й інакше - зрізами паперового півкола до зрізів складеної вдвічі тканини. Тоді доведеться на першому етапі стачать і обробити бокові шви. Такий крій застосовується для більш жорстких тканин, коли необхідно робити застібку.