Як зробити батарейку.

Отримати електричний струм не так вже й складно, як це здається на перший погляд. Наприклад, якщо взяти два різнорідних металевих провідника і увіткнути їх в такий фрукт як лимон, то, приєднавши до них вольтметр, можна виявити, що між провідниками є різниця потенціалів, тобто присутня напруга. У такому вигляді, лимон є вже не фруктом, а гальванічним елементом, тобто звичайної батарейкою яка видає постійну напругу.
Вам знадобиться
  • - ємність (скло або обрізка з пластикової пляшки)
  • - мідна та цинкова пластини
  • - сірчана кислота
Інструкція
1
Для виготовлення батарейки зовсім не обов'язково псувати лимони, або які-небудь інші фрукти. Візьмемо якусь хімічно стійку ємність - вона служитиме корпусом для нашої батареї - і наллємо в неї розведену сірчану кислоту. Потім знайдемо дві металеві пластини (потрібні саме пластини, а не штирі, тому що чим більше площа зіткнення металу з розчином, тим краще). Пускай одна пластина буде мідною, а інша з цинку. Опускаємо ці пластини в кислоту, фіксуємо їх - і все, батарея готова. Принцип роботи полягає в тому, що кислота реагує з металами, і атоми металів відходять у розчин. Так як мідь - більш пасивний елемент, вона погано віддає свої атоми, а цинк - навпаки, більш активний, і дарує свої атоми кислоті в якості позитивних іонів, насичуючись негативним зарядом, т.к. частина електронів залишається при ньому. Таким чином, цинкова пластина має мінусову полярність, мідна - плюсову. При замиканні контактів електрони під дією електричного поля потечуть від мінуса до плюса, утворюючи електричний струм.
2
Можна зробити і сухий елемент, потрібний цинковий корпус, він також буде «мінусом», в нього поміщається графітовий електрод, це «плюс», але так, щоб він не контактував з корпусом. Як електроліту можна використовувати густу масу з міцного розчину нашатирного спирту змішаного з крохмалем.
Зверніть увагу
В результаті реакції кислоти з металом виділяється газ. Зробіть в кришці батареї отвір, щоб газ не накопичувався.
Корисна порада
В батарейці, де в якості електроліту використовується сірчана кислота, можна спробувати замінити її на менш агресивний розчин нашатирю.
Уніполярний двигун працює за тим же принципом, що і уніполярний генератор (диск Фарадея), використовуючи принцип оборотності електромагнітних явищ. Такий мотор характеризується тим, що споживає значний струм при малому напрузі.
Інструкція
1
Одягніть спеціальні окуляри, призначені для захисту від механічних небезпек, а також термостійкі рукавички. Уніполярний двигун розкручується до швидкості, при якій його рухомі частини можуть відокремитися і заподіяти травму ока, а входять до його складу струмопровідні частини можуть розігріватися до значних температур.
2
Витягніть з зіпсованих навушників магніт. В них застосовуються магніти двох типів: чорні кільцеві і сріблясті, схожі на таблетки. Підійде тільки магніт другого типу. Ні в якому разі не допускайте його ковтання дітьми і домашніми тваринами!
3
Візьміть звичайний цвях або саморіз. Надіньте магніт на його капелюшок.
4
Звичайну пальчиковую батарейку (краще сольову, оскільки її внутрішній опір більше, що безпечніше) візьміть в ліву руку і розташуйте вертикально плюсом вниз. Ні в якому разі не використовуйте акумулятор або літієвий акумулятор. До позитивного контакту батарейки прімагнітьте вістрі цвяха або самореза, щоб капелюшок з магнітом звисала вниз. Великим пальцем лівої руки притисніть до негативної клеми батарейки шматок дроту.
5
Правою рукою протилежний кінець дроту злегка притисніть збоку до магніту, і він почне обертатися. Потримайте двигун в такому стані кілька секунд, потім відключіть, інакше він нагріється. Не торкайтеся рухомих частин і не давайте двигуну набирати підвищені оберти. У всіх випадках, відчувши найменший нагрів, негайно відключайте моторчик.
6
Переверніть магніт і повторіть досвід. Ви виявите, що моторчик обертається в протилежну сторону.
7
Тепер спробуйте змінити полярність батарейки. Ви виявите, що це призведе до того ж ефекту - напрямок обертання зміниться на протилежне. Якщо ж перевернути одночасно і батарейку і магніт, нічого не зміниться - спрацює принцип «мінус на мінус дає плюс».