Як привчити дитину до режиму.

Дитина, яка не привчений до режиму , зрештою стає проблемою для оточуючих. Привчати малюка дотримуватися певний порядок сну і неспання краще з самого раннього дитинства. Але як бути, якщо ви упустили цей момент, а через кілька тижнів збираєтеся віддати дитини в садок? Там дотримуватися режиму все одно доведеться, і краще уникнути зайвих конфліктів.
Вам знадобиться
  • Стрічка з аркуша ватману з намальованими на ній картинками. На картинках зображено дитину, виконує різні дії. Послідовність дій відображає режим дня.
  • Яскравий кубик або інша іграшка, яку дитина буде ставити під стрічку
Інструкція
1
Почніть з раннього підйому. Дитина, яка звикла пізно лягати і пізно вставати, швидше за все, почне вередувати. Але примх можна уникнути, якщо напередодні ввечері пообіцяти малюкові щось цікаве. Наприклад, ви можете запланувати похід в парк на каруселі або в ляльковий театр. Дитині буде зрозуміло, чому в цей день треба встати раніше. Стимулюйте таким чином малюка кілька днів поспіль. Плани на наступний день обговорюйте разом з нім.Для того, щоб укласти дитини спати раніше, ніж зазвичай, ніяких надприродних зусиль не потрібно. Втома і нові враження візьмуть своє. Вставши рано вранці, дитина неминуче захоче або подовше відпочити днем, або раніше відправитися в ліжко ввечері.
2
Привчайте дитини до вечірніх процедурам. Їх необхідно виконувати, навіть якщо малюк втомився - це привчить його до дисципліни. Після вечері зводите його на коротку прогулянку. Повернувшись додому, виконайте необхідні гігієнічні процедури. Причому це зробити необхідно до вечірньої дитячої передачі по телевізору або звичного для дитини читання на ніч. Читайте казку тільки після того, як дитина ляже в ліжко. Вечірня казка - це підбиття денних підсумків.
3
Організуйте денну діяльність дитини. Зробіть довгу паперову стрічку з щільного листа ватману і намалюйте на ній кілька картинок: дитина встає, вмивається, одягається, снідає, грає, займається - і так далі. Повісьте стрічку на стінку в тому місці кімнати, де дитина найбільше знаходиться. Візьміть яскравий кубик і поставте його під першою картинкою - час вставати. Домовтеся з дитиною, хто з вас буде переміщати кубик. Через кілька днів малюк сам буде із задоволенням це робити, а виконання режиму принесе йому тільки радість
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=agE5K1GJn_U
Зверніть увагу
Спілкуйтеся з дитиною спокійно і ласкаво, але твердо. Відхилення від заданої мети можливі тільки в тому випадку, якщо дитина погано себе почуває або сильно засмучений.
Корисна порада
Картинки для паперової стрічки можна вирізати і з журналу і наклеїти. Добре, якщо дитина буде вам в цьому допомагати. Надалі можна замінити картинки, позначивши кожну дію якої-небудь геометричної фігурой.Ребенку може скласти компанію улюблена іграшка. Перед тим, як укласти малюка спати - укладіть спати ляльку або ведмедика. Все ті дії, які ви пропонуєте зробити дитині, робіть і з іграшкою.
З появою новонародженого малюка на світ виникає безліч питань, в числі яких як годувати, коли і скільки разів на день, чи потрібен режим або найкраще годувати на вимогу? Ці, цілком очевидні, питання хвилюють більшість жінок, які стали мамами первістків. Адже ті, хто вже має досвід материнства, знають, як себе вести з новонародженою дитиною і як привчити його їсти в один і той же час.
Інструкція
1
Привчати новонародженого їсти по режиму варто тоді, коли лактація вже налагоджена, тобто після закінчення перших тижнів життя дитини. За цей час мама вже починає розуміти потому який проміжок часу, після попереднього годування, починає прибувати молоко, скільки малюк з'їдає і як часто просить груди. Режим годування необхідно витримувати тому, що б уникнути таких неприємних явищ, як коліки. Інтервал між годуваннями повинен складати приблизно 2,5-3 години. Так пишуть в більшості посібників, однак на ділі, не завжди вдається його дотриматися. Причин тому може бути багато, наприклад, малюк не наїдається. В цьому випадку, варто приділити увагу тому, що їсть мама. Можливо, її молоко не достатньо жирне або молока мало, а значить, може знадобитися догодовування сумішшю.
2
Якщо малюк знаходиться на штучному вигодовуванні, тобто вживає замість маминого молока суміш, то тут все набагато простіше, так як допускається ще й допаивание простою водою. Звичайно, давати воду можна і малюкам, які перебувають на грудному вигодовуванні, проте багато педіаторов цього робити не рекомендують, щоб у мами не зменшилася кількість молока. Щоб задовольнити смоктальний рефлекс часто використовують пустушку, так можна заспокоїти і голодний плач, поки мама готує суміш. Таким чином, можна контролювати час прийому малюком суміші, виводячи його на потрібний режим.
3
Найвірніший спосіб привчити дитину до одного режиму годування - це годувати його в одне і теж час. Відступати від усталених правил можна, коли малюк хворіє і потребує грудей не тільки з метою втамувати голод, але ще й заспокоїтися, відчути мамину захист. Не варто доводити новонародженого малюка до істеричного голодного плачу тільки заради того, що вам до прийому їжі по режиму не вистачає десяти хвилин. Це несуттєве відступ і цілком допустимо.
4
Під час неспання новонародженого намагайтеся приділяти йому більше уваги, грати, відволікати його увагу, робіть гімнастику, гуляйте. Якщо малюк починає вередувати, не прагнете відразу дати йому пляшечку з сумішшю або груди. Це загрожує тим, що його організм не встигне переварити їжу після попереднього годування, а це призведе до колік і неспокою, відрижки їжі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=IeUk5vSIeqg
Зверніть увагу
Найчастіше режим харчування у новонароджених, що знаходяться на грудному вигодовуванні, складається на вимогу. Однак і тут важливий режим, так як якщо годувати з великими проміжками, то за цей час молока може прибути дуже багато, а це загрожує лактостазом. Якщо годувати дуже часто, то молоко може не встигнути перетравитися, що призведе до колік у новонародженого і неспокою.
Корисна порада
Збалансоване і правильне харчування мами сприяє тому, що малюк з грудним молоком одержує всі необхідні речовини, наїдається і перебуває в гарному настрої, отже і легше переносить дво- тригодинні проміжки між кормленіямі.Іспользуйте пустушку для заспокоєння малюка, а не груди , в крайньому випадку можна дати Попит йому водички.