Як визначити цінності людини.

У кожного з нас своя система цінностей, які можна віднести до чотирьох категорій: ідеологічні, матеріальні, емоційні й вітальні. До ідеологічних ставляться наші моральні поняття, ідеологічні та політичні переконання. Все, що пов'язано з грошима, відноситься до матеріальних цінностей: кар'єрний ріст, місце роботи, зарплата. Емоційні цінності пов'язані з почуттями: любов, ненависть, дружба. Вітальних - це все, що пов'язано з життям - сім'я, здоров'я. Як визначити цінності людини?
Інструкція
1
Самим вірним способом дізнатися про життєві цінності будь-якої людини є його розповідь про себе. Частіше слухайте розповіді людей, задавайте питання і ви зможете абсолютно ясно визначити їх систему життєвих цінностей протягом 10 хвилин. Зверніть увагу на ті моменти в біографії кожної людини, де він робить вибір - хотів одружитися на одній, а одружився з іншою; хотів піти в інститут, а пішов в армію; міг зробити блискучу кар'єру в одному місці, але пішов працювати в інше, де менше платили.
2
Проаналізуйте розповідь співрозмовника. Як правило, в кожному з нас переважає один з чотирьох зазначених типів. Якщо ваш візаві ідеаліст, то, найчастіше, його вибір визначався ідейними міркуваннями, такими, як пошук сенсу життя, шляхів досконалості і пр. Якщо він матеріаліст, то його життя присвячене накопиченню багатства, і весь його вибір визначався цим завданням. Емоційна людина завжди робить вибір, грунтуючись на власних емоціях: під впливом одних почуттів він одружився, під впливом інших - розлучався або міняв роботу. Якщо вибір визначався бажанням зберегти здоров'я, сім'ю, потребою виховати хороших дітей, то перед вами - віталістів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=jSoddR8t3U4
Корисна порада
Типових представників однієї з цих категорій можна зустріти рідко, зазвичай, у нас переважає якась одна система цінностей, а всі інші знаходяться в тій чи іншій мірі пригніченості.