Як встановити двері з добором. Як встановити добори і лиштва на проріз відео.

Якщо ширина дверної коробки для міжкімнатних дверей менше, ніж товщина стіни в отворі, найкраще скористатися доборной дошкою. Таким чином, дверної лиштва акуратно і рівно ляже з двох сторін дверей.
Інструкція
1
Добірна дошка може бути різної ширини, і підібрати правильну ширину випливає з розрахунку, що дверна коробка разом з добором повинні бути не менше товщини стіни в дверному отворі. Підібравши доборную дошку потрібної ширини, можна приступати до установки дверей.
2
Спочатку встановлюється дверна коробка, один край якої (протилежний краю з пазом для добора) виставляється урівень з краєм стіни. Потім дверна коробка фіксується в дверному отворі за допомогою рамних дюбелів, куточків чи інших кріплень.
3
Наступним кроком необхідно заміряти ширину стіни в дверному отворі від внутрішнього краю доборного паза в коробці до краю стіни. Тепер можна вирізати доборную дошку потрібної ширини. Робити це краще за допомогою електролобзика. Висота дошки повинна бути не більше висоти дверної коробки. Таким же чином слід підготувати решту дві добірних дошки - одну для вертикальної частини, іншу для горизонтальної перемички.
4
Готові дошки слід вставити в доборний паз дверної коробки, попередньо завдавши на місце з'єднання клей «рідкі цвяхи» або аналогічний. Доборную дошку можна прикріпити до стіни за допомогою того ж клею, попередньо закріпивши на ній 3-4 дерев'яних бруска. Бруски слід розташовувати не менше 10-15см знизу і зверху і 1-2 бруска посередині.
5
Після того, як дверна коробка разом з доборной дошкою будуть встановлені, можна навішувати дверне полотно і ущільнювати порожнечі монтажною піною. Фінальною частиною робіт буде нарізка і установка дверного наличника.
Зверніть увагу
Стандартна дверна коробка, як правило, не збігається з товщиною стін в квартирі. Одержаний зазор, звичайно, можна закрити за допомогою будівельної піни, але після цього доведеться довго штукатурити укоси дверного отвору. Але є і другий варіант - купити добор для дверей (добірна дошка), за допомогою якої можна збільшити розмір дверної коробки.
Корисна порада
Добірна дошка необхідна, коли дверний отвір ширше дверної коробки. Для цього і придумали доборную дошку, щоб естетичний вигляд нової міжкімнатних дверей залишався на належному рівні. Добірна дошка має кілька назв, наприклад - додаткова планка. Але сенс призначення доборной дошки від цього не змінюється. Добірна дошка буває стандартних розмірів