Як пов'язати дитині шапку.

Така шапка, пов'язана гачком, підійде як немовляті, так і дитині молодшого дошкільного віку. Складається вона з двох деталей, які в'яжуться без відриву.
Вам знадобиться
  • 100 г м'якої вовни середньої товщини
  • довгий гачок №2 або 2,5
Інструкція
1
Виміряйте окружність особи дитини і відстань від чола до маківки. Збільште викрійку і перенесіть її на бумагу.Рассчітайте кількість петель. Шапку починайте в'язати з лінії, що обрамляє обличчя дитини. Наберіть ланцюжок з повітряних петель відповідно до щільності малюнка. Переверніть роботу і пров'яжіть ряд стовпчиками без накиду. Знову переверніть роботу і починайте в'язати смугу малюнком: 1 ряд. Введіть гачок під верхню петлю попереднього ряду спереду назад. Це - "лицьова" петля. При в'язанні другої петлі накиньте нитку на гачок і ввела його ззаду під петлю попереднього ряду, еше раз накиньте нитку і витягніть петлю, щоб перший накид цієї петлі залишився попереду. Це "виворітна" петля. Повторіть візерунок три рази і вивяжіте горбок: наберіть на гачок 3 петлі, вводячи гачок під следуюушую петлю попереднього ряду, в чергуванні з накидами і пров'яжіть разом, наберіть 1 повітряну петлю. 2 ряд.Вяжіте "лицьовими" і "виворітними" без горбків, враховуючи повітряні петлі попереднього ряду.
2
Провязав 4 сантиметри, переверніть роботу виворітного стороною до себе. В'яжіть смугу тим же візерунком. Провязав тим же візерунком 10 см, починайте збавляти петлі відповідно до викрійкою, пров'язуючи по краях 2 рази по 3 стовпчика разом через ряд. В'яжіть так до того моменту, поки не залишиться кількості петель, необхідного для в'язання денця.
3
Денце в'яжуть, не відриваючи нитки від основної поверхні, воно є її продовженням. Поступово зменшуйте петлі, пров'язуючи по 2 стовпчики разом через ряд.Вяжіте так, поки робоча поверхня не буде дорівнює нижній частині денця на викройке.Сшейте або зв'яжіть разом гачком бокові шви смуги і денця. Нижню частину шапки обв'яжіть гачком за схемою: 2 стовпчики з накидом, 1 повітряна петля над петлею попереднього ряда.Свяжіте стрічку - смужку шириною 2 см. Вона в'яжеться стовпчиками без накиду на 8 повітряних петлях.
Зверніть увагу
Нитки краще брати якісні, добре спряденной.
Корисна порада
Шапку подібного фасону можна пов'язати будь-яким рельєфним візерунком.