Як зшити наволочки на подушки. подушка валик своїми руками.

Нерідко виявляється так, що наволочки , що йдуть в комплекті постільної білизни, не підходять за розміром до ваших улюблених подушкам. В цьому випадку можна купити потрібну вам тканину і зробити наволочки самостійно.
Вам знадобиться
  • Для виготовлення наволочок вам буде потрібно швейна машинка, тканина і нитки.
Інструкція
1
Насамперед вам треба викроїти тканину потрібного розміру. Для цього виготовте з паперу, картону або рулону залишилися від ремонту шпалер викрійку, за допомогою якої ви зможете розкроїти потрібний вам шматок тканини. Робити викрійку слід так: Заміряйте довжину і ширину вашої подушки, і на папері, з якої ви будете робити викрійку, накресліть прямокутник, довжина і ширина якого буде більше розмірів подушки на 5 -7см, а потім виріжте отриманий шаблон.Теперь прикладіть отриману викрійку до паперу і окресліть контури олівцем або маркером, і додайте в довжину ще не менше 15-20 см. Виріжте викрійку.
2
Тепер можна прикласти готові викрійки до тканини, окреслити контури, і вирізати клапті. На довгому шматку слід зробити згин таким чином, щоб обидва клаптя стали рівними по довжині. Для того щоб тканина не змінила свою форму, пропрасуйте місце сгіба.Подготовів заздалегідь швейну машинку, можна починати зшивати дві частини наволочки , розташувавши їх лицьовою стороною всередину. Зшивати потрібно попередньо підвернувши і зустрічали один край більшого клаптя - той самий, який ви загнули, щоб зробити обидва шматка тканини однаковими. Сострачівать краю тканини слід, підвернувши їх всередину і прострочити поверху. Прострочити слід весь контур майбутньої наволочки , крім одного краю, де знаходиться вигин тканини. Зробивши це, виверніть отриманий мішечок. У вас в руках опиниться готова наволочка з кишенькою для краю подушки.
Красиве і гігієнічне постільна білизна - запорука міцного сну, а відповідно - і гарного настрою вранці. Спальня повинна радувати око і тіло. А цього вдається досягти передусім за допомогою красивого постільної білизни. Комплект постільної білизни краще всього почати шити з наволочки.
Вам знадобиться
  • - шматок лляної або бавовняної тканини, по площі приблизно в 2,5 рази більше подушки
  • - лінійка
  • - олівець
Інструкція
1
Виміряйте подушку. До ширині додайте 3-5 см - подушка повинна вільно входити в наволочку , але в той же час в ній не бовтатися. Довжину помножте на 2 і додайте до неї 25-30 см.
2
Викроїте з тканини прямокутник із заданими параметрамі.Короткій зріз підігніть двічі на 1 см і прострочіть. Потім відміряйте від краю 15 см, рівно відверніть смужку на виворітну сторону і загладьте утюгом.Второй короткий зріз підігніть на 0,5-0,8 см і прострочіть. Потім підігніть його ще раз, але вже на 3-4 см і знову прострочите. Поєднайте вийшов згин з тим, який вийшов на іншому зрізі.
3
По лицьовій стороні змітайте бокові шви. Стачайте їх - це також робиться по лицьовій стороні. Подрежьте припуски, щоб залишилося не більше 5-7 мм. Тепер виверніть наволочку навиворіт і відстрочити бокові шви на відстані не більше 1,2 см. Знову виверніть наволочку .Прогладьте її і надіньте на подушку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=kGnf2Rd12kI
Зверніть увагу
Наволочку можна робити без паперової викрійки. Слідкуйте тільки за розташуванням пайовий та поперечної сторон.Для першої в житті наволочки не варто брати картату тканину - в цьому випадку доведеться підганяти малюнок. Краще купити однотонну або з дрібним набивними рісунком.Для декоративної наволочки не обов'язкові льон або бавовна. Її можна зшити з оксамиту, парчі, портьерной ткані.Еслі ви не дуже впевнено шиєте на машинці - короткий край спочатку рекомендується підігнути один раз і намітати, а потім підігнути вдруге і теж намітати, і тільки після цього прострочіть.Старайтесь, щоб лапка машини йшла строго паралельно краю.
Корисна порада
При сточуванні бічних швів можна їх не Наживляємо, а сколоти кравецькі булавкамі.Наволочку, як і будь-яке постільна білизна, найкраще шити закритими швами, оскільки вони не будуть розходитися при стірке.Еслі ви хочете декоративну наволочку з мереживами або з оборкою по периметру - тоді всі деталі доведеться кроїти окремо. В цьому випадку порядок роботи такий: спочатку підігніть верхній і нижній зрізи, потім по лицьовій стороні зметують і сточуємо шви. Після цього вметиваете мереживо, вивертаєте наволочку навиворіт і отстрачіваете шви.Еслі ви робите декоративну наволочку з вишивкою, то порядок роботи залежить від складності вишивки. Малюнок простий гладдю можна вишити і після того, як ви зшиєте наволочку, а от якщо ви робите прорізну гладь або рішельє - тоді краще їх виконати до того, як почнете зшивати. Але в цьому випадку від вас буде потрібно особлива точність у визначенні розміру наволочки і розташування малюнка.