Як отримати сірчану кислоту. сірчана кислота отримання з електроліту.

Хімія є однією з найважливіших областей природознавства, а одним з головних її речовин, без якого немислима дана наука - це сірчана кислота. Вона знаходить застосування практично в будь-якому хімічному процесі. Простіше кажучи, сірчана кислота - це цариця хімії.
Вам знадобиться
  • Акумуляторна електроліт, скляна банка, каструля, моторне масло, електроплита.
Інструкція
1
У промисловості її одержують розчиненням сірчаного ангідриду (триоксида сірки) у воді. А для отримання ангідриду, діоксид сірки утворюється, наприклад, після випалу сульфідних руд, або отриманий прямим способом (спалюванням сірки в кисні), окислюють до сірчаного ангідриду при температурі 500 градусів за Цельсієм на каталізаторах із платини, оксиду ванадію і їм подібних. Але, що б отримає концентровану сірчану кислоту кустарним способом необов'язково вдаватися до вищеописаних хитрощів. В автомобільному магазині купуємо акумуляторний електроліт, беремо звичайну скляну банку і виливаємо його туди, потім беремо каструлю, наливаємо в нього моторне масло (цілком зійде і відпрацювання) і ставимо туди банку. Потім все це поміщаємо на електроплиту.
2
Таким чином, відбувається випарювання води з електроліту. Хитрість масляної ванни полягає в тому, що температура кипіння масла дещо більше, ніж температура кипіння води, і тим самим вода спокійно википає, а масло не кипить і скляна банка залишається ціла, т.к. нагрівається рівномірно по всій площі. Навіть гаряча концентрована сірчана кислота не взаємодіє зі склом, тому кількість домішок в ній мінімально. Процес можна проводити в діапазоні температур від 100 до 300 градусів, але краще не перевищувати температуру кипіння масла. Продовжуйте процес до тих пір, поки вода не википить. В принципі, збагачення сірчаної кислоти можна виробляти в добротної металевої ємності, але після цього кислота буде сильно забруднена домішками і матиме темний колір, та до того ж, є ймовірність того, що ємність в процесі дасть текти.
Зверніть увагу
Уникайте різких перепадів температур, це стосується скляної банки, тобто не ставте холодну банку в гаряче масло і гарячу банку на холодну поверхню, дайте повністю охолонути, в іншому випадку лопне неодмінно. Обов'язково охороняйте очі, шкіру, одяг, користуйтеся рукавичками, окулярами та іншими засобами. Гаряча концентрована сірчана кислота досить страшна річ.
Корисна порада
В автомобільних магазинах крім стандартного електроліту щільністю 1,27 продається ще щільністю 1,4, беріть його, вихід продукту буде більше. Робити подібні речі бажано на повітрі, т.к. при нагріванні масло буде трохи диміти.
Бувають ситуації, коли автовласник не хоче або не може собі дозволити заміну або ремонт автомобільного акумулятора. А якщо рівень електроліту знизився до загрозливої позначки? Додати електроліт в несправне відділення в такій ситуації життєво необхідно. Доведеться озброїтися знаннями хімії і нехитрими пристосуваннями.
Вам знадобиться
  • - кислотостійка посуд ємністю 4-5 л (термостійка скляна колба, кераміка, свинець або ебоніт)
  • - ареометр з забірної трубкою, термометр
  • - паличка з ебоніту або скла
  • - гумові груші з наконечником, стійким до кислоти
  • - ємності на 1 л і кілька з малими поділами на 0,1-0,2 л
  • - дистильована вода, призначена для акумуляторів
  • - сірчана кислота акумуляторна
Інструкція
1
Налийте в приготовлену стійку до кислоті ємність дистильовану воду. Кількість визначте заздалегідь за допомогою таблиці.
2
Додайте туди ж сірчану кислоту. Кількість також повинно бути ретельно вирахувано. Обов'язково робіть це тонкою цівкою при безперервному помішуванні ебонітової або скляною паличкою.
3
Остудіть електроліт до + 25оС і перевірте щільність отриманого речовини. Скорегуйте цифру щільності до необхідної. Це робиться дистильованою водою або сірчаною кислотою.
Зверніть увагу
При змішуванні складових необхідно пам'ятати, що в процесі виділяється величезна кількість тепла. Краще проводити процес випарювання не в приміщенні, а у дворі або на балконі. Інакше ризик отримати опіки дихальних шляхів невиправдано високий. Не зайвим буде мати під рукою готовий розчин 10% питної соди для нейтралізації пролилася кислоти. В ідеалі потрібно захистити руки рукавичками, а тіло фартухом. Електроліт необхідно витримати протягом 15-20 годин на закритій ємності для випадання в осад механічних домішок.
Корисна порада
Випарювання виробляють на дуже повільному вогні. Кількість води і сірчаної кислоти вираховується за допомогою спеціальної таблиці. Доцільно готувати електроліт спочатку щільністю 1,4 г/см3. Згодом її доводять до 1,26 г/см3 або іншої цифри. Необхідна щільність кінцевого продукту з'ясовується заздалегідь з таблиць з урахуванням кліматичної зони. Активність електроліту залежить від температури. При використанні в знижених температурах щільність електроліту збільшується, а при підвищених - навпаки, зменшується.