Як зробити повітряну кулю. Як здилать кулю Каторі взлітает від вогню.

Влаштувати у дворі фієсту? А чому б і ні? Красиві повітряні кулі , на яких можна написати найзаповітніше бажання, злетять в небо - і бажання неодмінно збудеться.
Вам знадобиться
  • Рулон цигаркового паперу
  • Якщо ні рулону - можна попередньо склеїти основу для кожного сегмента з декількох аркушів
  • Лист ватману
  • Лист картону довжиною 210 см і шириною трохи більше 50 см
  • Клей ПВА
  • Ножиці
  • Для запуску кулі
  • Старе металеве відро без дна або відрізок жерстяної труби діаметром близько 15 см
Інструкція
1
Перенесіть креслення в натуральну величину на аркуш картону. Виріжте вийшов шаблон.
2
Розкладіть підготовлену цигарковий папір і обведіть шаблон. Виріжте заготовку, додавши 0,5 см на склейку з боків з кожної сторони. Таких заготовок повинно бути 8.
3
Склейте заготовки попарно. Вийшло 4 фрагмента.Виверніте кожен фрагмент так, щоб шов склейки знаходився всередині, а самі фрагменти були зігнуті у формі човника.
4
Склейте фрагменти попарно так, щоб шви були всередині. Вийшло два полушарія.Склейте їх, щоб шов склейки був усередині. З іншого боку шов робиться внахлест.
5
У верхній точці з'єднання сегментів може залишитися отвір. Заклейте його кружком з цигаркового паперу відповідного розміру ("капелюшком"). Якщо утворилися нерівності - перед заклеюванням їх потрібно обрізати ножніцамі.В нижній частині кулі залиште горловину для наповнення кулі гарячим повітрям.
6
Горловину підсильте, наклеївши на неї зсередини і зовні кільця з ватману висотою близько 10 см.Просушіте конструкцію. Спробуйте наповнити кулю повітрям за допомогою струменя з фена або пилососа.
7
Якщо в кулі виявляться дрібні отвори або незаклеєними стики - заклейте їх невеликими шматочками цигаркового паперу. Остаточно просушіть шар.Шар готовий до запуску.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=PjgV9T9VCuA
Зверніть увагу
На вершині і підставі кулі запас на склейку не робиться.
Корисна порада
Ця куля не має пальника. Запускають його удвох з допомогою багаття або примуса. На розпалений багаття або на підставку примуса ставиться відро без дна вузької частиною вгору ілікусок жерстяної труби. При цьому одна людина акуратно підносить розправлений кулю горловиною до верхнього отвору труби, а другий тримає ще не надвушійся кулю в вертикальному положенні. Поки куля наповнюється гарячим повітрям, потрібно стежити, щоб горловина не торкалася вогню. Потрібно дочекатися моменту, коли куля спрямується вгору, і запустити його в повітря. Така куля може триматися в повітрі близько 10 хвилин, і якщо його вдасться знайти цілим після польоту - можна використовувати знову.