Як в'язати берети спицями.

Берети модні в усі часи, вони йдуть майже всім, до того ж дуже приємно носити берет, який був пов'язаний спеціально для вас.
Вам знадобиться
  • Пряжа близько 150 г, спиці № 3,4 або 8, терпіння
Інструкція
1
Для того, щоб зв'язати бере звичайної гладкої в'язки, вам буде потрібно приблизно 100 г, спиці № 3 або 4. Щільність в'язання повинна бути наступною: приблизно 30 рядів з 23 петель - це 10 см. Наберіть 88 петель на кругові спиці № 3, в'яжіть гумкою одна петля виворітна - одна лицьова по колу. Після того як у вас вийде 4 ряди, зв'яжіть один ряд лицьовими петлями, після цього пров'яжіть ще 4 см гумкою. У вас вийде кант берета. Візьміть спиці №4 і робіть додаток після гумки 2 лицьові петлі плюс накид. Повторюйте по всьому ряду і в'яжіть тільки лицьовими 132 петлі. Після цього в'яжіть не додаючи петель лицьовими. Через 40 рядів від резинки починайте робити скорочення. Спочатку 10 лицьових петель, 2 лицьові разом, повторіть до кінця ряду, після цього зв'яжіть 1 ряд без скорочень. Після цього скороти 9 лицьових петель, 2 лицьові разом, повторіть до кінця ряду, після цього зв'яжіть ряд без скорочень. Потім скоротіть 8 лицьових петель, 2 лицьові разом, повторіть до кінця ряду, після цього зв'яжіть ряд без скорочень. Робіть такі убавленія через ряд, в результаті у вас повинно залишитися на спиці 12 петель. Стягне їх ниткою.
2
Для того, щоб зв'язати об'ємний бере гумкою вам знадобляться спиці № 8. Щільність в'язання повинна бути наступною: приблизно 15 рядів з 10 петель - це 10 см. Наберіть 56 петель, в'яжіть гумкою одна петля виворітна - одна лицьова. Після того як у вас вийде 7 см з кожної виворітного петлі пров'яжіть 2, вийде 84 петлі, далі в'яжіть гумкою 1 лицьова на 2 виворітних. Після того як у вас вийде 26 см зробіть зменшення 2 петлі разом виворітної в кожній групі з 3 виворітних петель. У вас вийде 84 петлі, після цього в'яжіть гумкою 1 на 2 петлі. На 30 см зробіть одне зменшення в кожній групі петель з 2 виворітних петель. У вас вийде 56 петель. В'яжіть далі гумкою 1 на 1 петлю. На 35 см пров'яжіть 1 лицьову петлю, 1 подвійне вертикальне зменшення (в групі з 3 петель зніміть 1 і 2 на праву спицю як при пров'язуванні 2 петель разом лицьовою, підійміть на ліву спицю 1 з двох петель, пропускаючи її ззаду другий пров'яжіть разом лицьовій 3 і 1 петлю, після цього надягніть другу на отриману петлю), пров'яжіть 3 петлі разом лицьовою, повторіть так 9 разів, 1 петля лицьова. У вас залишиться 20 петель. На 39 см пров'яжіть 1 лицьову петлю, зробіть 6 разів по 1 подвійному вертикальному зменшення, одна лицьова петля. У вас залишиться 8 петель. Закріпіть петлі ниткою. Зробіть шов захоплюючи одну задню петлю. Просмикніть 2 еластичні нитки через гумку 1 петля на 1 петлю на початку берета.
Актуальність в'язаних виробів зовсім не залежить від примхливості настільки мінливих модних тенденцій. Для новачків і майстрів рукоділля існує безліч різної складності схем, за якими можна в'язати спицями бере під певну деталь гардероба.
Інструкція
1
Перед тим як почати в'язати спицями бере, для визначення щільності полупатентного візерунка, зробіть для себе маленький зразок. Пропонована схема розрахована на 11 петель і 15 рядів, при щільності у висоту і ширину 10 см. Якщо є якісь невідповідності даного зразка з вашим, спокійно вносите свої корективи.
2
Вспомогательной ниткою, яку надалі обов'язково прибираєте, обводьте великий палець на лівій руці. Основна ж нитка обводиться навколо вказівного пальця тієї ж руки.
3
Візьміть спиці № 3, 5 і одночасно з допоміжною ниткою першу петлю робите звичайним способом: спочатку спицею захоплюєте нитка основний пряжі безпосередньо під допоміжної ниткою.
4
Решта ж петлі необхідно набирати наступним способом: проведіть спицю під пряжею, а потім і під допоміжної ниткою. Зверніть увагу, щоб петля у вас вийшла з-під пряжі на вказівному пальці. Разом у вас повинна вийти петля з двох ниток.
5
В першому ряду першу петлю знімайте і не пров'язуйте, а другу в'яжіть лицьовій. І так чергуйте до самого кінця ряду (88 петель).
6
У другому ряду провязани петлі знімайте, а не провязани в першому ряду в'яжіть лицьовими.
7
Наступні 7 рядів в'яжіть гумкою, чергуючи одну лицьову з виворітного.
8
Беріть спиці № 4,5 і в'яжіть полупатентним візерунком ще 18 см. Для цього перший ряд складається з кромочної, лицьової і накиду, потім петлю знімайте і так само продовжуйте до кінця ряду. Остання петля повинна вийти лицьовій. Другий ряд починайте з кромочної, потім лицьовій петлею пров'язуйте зняту разом з накидом, далі йде виворітна і лицьова. Два цих ряду чергуйте між собою.
9
Коли ви пров'яжете 18 см, зробіть зменшення: захопіть 2 лицьові і 1 виворітну разом з лицьового, а далі йде виворітну пров'яжіть виворітного. І так до самого кінця ряду.
10
Далі проробляйте гумкою 1х1 ще 3 ряди.
11
Пов'язане виріб зшиваєте вертикальним трикотажним швом, а спандексом протягуйте нижній край гумки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=SwcRlfqZSh8
Зверніть увагу
Бере можна назвати яскравим аксесуаром, добре доповнюючим будь стиль. Його можна пов'язати самостійно, виділивши пару годин свого часу і 200 г пряжі.
Корисна порада
Якщо Ви є новачком в області в'язання, рекомендується використовувати спеціальні схеми