Як вибрати лижі дитині.

Лижі для дитини потрібно вибирати в залежності від його віку, росту та вміння кататися. Ціна і марка лиж має менш важливе значення. У комплекті з лижами потрібно купити кріплення, лижні черевики і лижні палиці. Довжину лиж можна дізнатися у продавця, а тип лиж - коньковие, класичні або універсальні - доведеться вибирати на свій смак.
Вам знадобиться
  • Ви повинні знати ріст дитини в см і його розмір взуття.
Інструкція
1
Лижі у різних виробників мають різну структуру і характеристики, але для непрофесіонала різниця практично не відчутна, лижі всіх виробників цілком придатні для прогулянок по лісу і шкільних уроків фізкультури. Навіть недорогі лижі можуть підійти для дитини, але не на всяких лижах дитина почуватиметься впевнено. При неправильному виборі лиж дитина буде швидко втомлюватися, часто падати і відставати від однокласників. По-справжньому важливим є вибір між класичними лижами з насічками і коньковимі лижами без насічок. Перші в житті лижі для дитини-дошкільника можна купити дитячі, з кріпленнями під звичайну дитячу взуття. Такі дитячі лижі зазвичай продаються в комплекті з кріпленнями і палицями.
2
Для дитини віку початкової школи потрібно купити вже справжні лижі з кріпленнями під лижні черевики. Для прогулянок з батьками по лижні в лісі і шкільних уроків фізкультури підійдуть класичні лижі з насічками. При невеликій швидкості катання у таких лиж немає віддачі, тобто вони не будуть зісковзувати назад і дитина не буде витрачати зайві зусилля. Недолік таких лиж в тому, що при теплій погоді близько нуля вологий сніг налипає на насічку, сповільнюючи двіженіе.Кроме лиж, необхідно придбати лижні черевики, кріплення і лижні палиці. Для лижних черевиків важлива теплоізоляція, вибирайте черевики з внутрішньої мембраною типу Gore-tex, що охороняє від холоду і промокання, щоб дитина не застудився. Кріплення під лижні черевики продаються окремо і встановлюються на лижі в великих спортивних магазинах, а також у відділах металоремонта Будинків бита.Дліна лиж і лижних палиць обчислюється по росту дитини - лижі повинні бути на 20 см довші зростання дитини в см, а палки для класичних лиж повинні бути навпаки, коротше росту дитини на 25 см. Наприклад, дитині ростом 130 см підійдуть лижі довжиною 150 см і палиці довжиною 105 см.
3
Якщо дитина вже освоївся на лижні, не падає на кожному кроці і хоче кататися швидше, купуйте йому лижі без насічок для ковзанярського бігу. На таких лижах можна відчути справжню швидкість! У коникових лиж повинен бути гострий бортик по краях для того, щоб лижі не зісковзує убік, поперек напрямку руху. Конькові лижі повинні бути на 15 см довші зростання дитини, а палки для коникових лиж повинні бути коротше росту дитини на 20 см. Наприклад, дитині ростом 150 см підійдуть лижі довжиною 165 см і палиці довжиною 130 см.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=sMbmi8PJ2bI
Зверніть увагу
Гладкі лижі перед прогулянкою потрібно змащувати спеціальною лижної маззю, яка також продається в спортивних магазинах.
Корисна порада
Купуйте однакові кріплення для лиж всієї родини, це може стати в нагоді на випадок, наприклад, якщо дитина різко виросте і йому підійдуть лижі старшого брата, але в комплекті зі своїми черевиками.