Як отримати карбід кальцію.

Напевно, кожна людина пам'ятає свої веселі шкільні дні. А особливе веселощі доводилося на момент проведення ремонтних робіт в приміщенні школи, коли робітники, крім усього іншого устаткування, приносили з собою генератор ацетилену і бочку карбіду кальцію. Такі дні були страшним сном для працівників всіх шкіл, починаючи з директора і закінчуючи прибиральницею тому, що карбід кальцію - це улюблена розвага школяров. Ні рахунком зіпсованим унітазам в шкільних туалетах. Ось такий він карбід кальцію.
Вам знадобиться
  • Тигель (бажано графітовий), графітовий електрод, оксид кальцію (негашене вапно), кокс, джерело струму.
Інструкція
1
Принцип отримання цієї речовини полягає в тому, що атом кисню в молекулі оксиду кальцію замінюється на два атома вуглецю. В промисловості це досягається прожарювання суміші коксу і негашеного вапна, при температурі приблизно 2000 градусів за Цельсієм. Але, трошки цього дивовижного речовини можна отримати і кустарним способом. Змішаємо негашене вапно і кокс, в пропорції один до одного по масі і викладемо суміш в тигель. Далі, беремо два дроти від джерела струму, один підчіплюємо до тиглю, а до другого чіпляємо графітовий електрод і подаємо харчування.
2
Після цього замикаємо ланцюг, тобто занурюємо електрод в суміш, і за рахунок того, що в суміші присутній вуглець, між електродом і сумішшю створюється електрична дуга, протікає струм, суміш розігрівається і місцями плавітся.Постарайтесь проплавити її по всій площі. Після охолодження суміш, тобто вже розплав місцями повинен містити карбід кальцію. Якщо при зануренні цього розплаву в воду виділяється горючий газ (ацетилен), то спроба вдалася.
Зверніть увагу
Електрична дуга - явище дуже яскраве, тому використовуйте темні окуляри, бережіть очі.
Корисна порада
При приготуванні суміші не обов'язково вважати молярну масу, просто намагайтеся брати кокс в надлишку, справа в тому, що в процесі зайвий вуглець вигорить на повітрі. Чим більше струм, тим краще, але без фанатизму.