Як дізнатися породу кішки. відмітні ознаки британських кішок.

Якщо ви опинилися власником кішки або кошеня без документів, але окрас вашої кішки вам здається благородним, то можна припустити у неї породистих батьків і навіть назвати породу з певною точністю. Однак, без родоводу, виданої клубом, кішка однаково є безпородним тваринам і не зможе брати участь у виставках і бути виробником породистих кошенят.
Вам знадобиться
  • Атлас порід кішок і опис особливостей порід. Фотографії вашої кішки.
Інструкція
1
Порода - це група домашніх кішок, яку визнають міжнародні фелінологічні організаціі.Породістимі називають тварин, чий родовід підтверджена клубом. Купуючи кошеня в сертифікованому розпліднику, ви можете бути впевнені в "благородному" походження вашого вихованця. У родоводі вказані порода кошеня, імена трьох поколінь його предків і особливості окраса тварини.
2
У разі відсутності родоводу, кішка вважається безпородної, навіть якщо її окрас дозволяє припустити у неї породистих батьків. Порівняти екстер'єр вашої кішки з типовими представниками порід можна за фотографіями в атласі кішок (такі атласи є в книжкових магазинах і в Інтернеті: http://funcats.by/breeds/або http://www.kotikoshka .ru/atlas/). Крім того, особливості забарвлення і характеру кішки повинні відповідати нормативам певної породи: http://help-cats.narod.ru/cats4.php.htm
3
Якщо ви взяли маленького кошеняти без документів або підібрали його на вулиці, то з визначенням породи краще не поспішати. Справа в тому, що деякі особливості окраса проявляються тільки у дорослих тварин. Наприклад, у білих кішок часто на голові в дитячому віці є темні плями, які згодом зникають.
Зверніть увагу
Рекомендується окремо сфотографувати вуха, хвіст і лапи кішки крупним планом, ці важливі деталі екстер'єру кішки допоможуть експертам більш точно визначити породу.
Корисна порада
Запитати ради з визначення породи кішки можна у ветеринара або на форумах любителів кішок, попередньо сфотографувавши свого вихованця і виклавши його фотографії в інтернеті.
В очах люблячого господаря його кішка - завжди красуня. І зовсім не важливо, породиста вона чи ні. Проте, багато хто цікавиться тим, як визначити породу кішки. Адже навіть підібраний на вулиці кошеня може виявитися «принцом крові».
Породу кішки можна визначити по її статурі, по типу шерстки, окрасу, кольором очей і навіть по характеру.

Типи статури у кішок

За типом статури можна виділити дві основні групи породистих кішок. До першої відносяться кішки з великою круглою головою, приплющеним носом і досить масивним тулубом. Класичний приклад тут - персидська кошка.Вторая група - це кішки з продовгуватими мордочками, довгим тулубом і витонченими довгими лапками. З короткошерстих найбільш яскравими представниками цього є сіамські кішки, з довгошерстих - ангорские.

Вовна та окрас

За типом шерстки кішки поділяються на 5 груп: короткошерсті (наприклад, американська короткошерста, бенгальська, російська блакитна, сіамська і т .д.), довгошерсті (ангорские, перські, сибірські), «хвилясті» (Корніш рекс), жорсткошерстні (американська жесткошерстная), безшерсті (це, звичайно, сфінкси) .За окрасу виділяється 3 великі групи кішок, які поділяються на 25 підгруп. До першої відносяться однотонні або двоколірні кішки: білі, червоні (руді), чорні, блакитні (сірі з блакитним відливом - наприклад, британці), лілові, шоколадні, строкаті (наприклад, триколірні), кремові, двоколірні. До другої групи належать кішки з краплистим або черепаховим забарвленням (кілька різних кольорів, межі між якими розмиті). У третю групу входять кішки із забарвленням «таббі» (два контрастних кольору) і гімалайські кішки.

Колір очей і характер кішки

При визначенні породи важливо звернути увагу і на колір очей. Очі у кішок можуть бути жовто-зеленими, смарагдово-зеленими або блакитними (наприклад, у сіамських). Бувають і кішки з різнокольоровими очима (один - блакитний, другий - зелений або жовтий). Такі очі можуть бути у кішок породи турецька ван або турецька ангора.Как не дивно це може здатися, але породу кішок можна визначити і по характеру. Приміром, сіамські кішки дуже войовничі. Яскравий темперамент відрізняє і російських блакитних кішок. Перські, навпаки, досить медлітельни.Хотя, звичайно, кращим помічником у визначенні породи кішки може стати ветеринар. При самостійному визначенні котячої породи можна використовувати спеціальні книги, насамперед - «Все породи кішок» Девіда Елдертон, або численні сайти, де представлені фотографії та опис кішок за групами пород.Хотя хіба так уже й важливо - породистий кошеня або безпородний. Головне, щоб він приніс в будинок радість і любов.