Як посадити капусту. Як посадити капусту на насіння.

Найбільшого поширення в нашій країні отримала білокачанна капуста. Вона стійка до заморозків, може висаджуватися розсадним способом і насінням. Все залежить від регіону вашого проживання. Білокачанна капуста ділитися на ранньостиглі і пізньостиглі сорти. Рання капуста дозріває до серпня. Вона не придатна для довгого зберігання і засолювання. Пізні сорти капусти збирають в жовтні.
Вам знадобиться
  • - насіння капусти
  • - часник (20 г)
  • - вода (100 г)
  • - ящик для розсади
  • - плівка
  • - добре освітлена сонячна грядка
  • - вила для розпушування землі
  • - гній і перегній
  • - настій з кропиви
  • - шланг
Інструкція
1
Вирощування рассади.Обработайте насіння капусти розчином з часнику. В воду продавите часник, процідіть розчин, замочіть в ньому насіння капусти на 1 годину. Промийте насіння під струменем води і покладіть в холодильник на добу. Насіння висаджуйте в ящик з родючою землею. Зробіть борозенки глибиною 1 см. Висаджувати по одному насіння через кожен сантиметр. Між борознами залиште 3 см. Заглибити паростки при появі першого справжнього ліста.Ящік можна залишити на балконі або зміцнити на мотузках в парнику, щоб він не торкався землі. Укрийте зверху плівкою.
2
Посадка розсади і насіння в грунт.В кінці травня спушите грядку для капусти. Звільніть її від бур'янів. Зробіть лунки на відстані 50 - 70 см один від одного. У кожну лунку додайте гній, присипте його землею, додайте перегній, висадіть рослина по одному в лунку. Якщо садите насіння, то покладіть 5 штучок в одну лунку. Коли насіння дадуть сходи, то їх необхідно пікірувати. Залиште тільки міцні паростки. Розсада повинна бути добре освітлена і обдуваема вітерцем. При раптових заморозках прикрийте паростки зверху обрізаними п/е пляшками.
3
Підживлення і полив капусти.Первую підгодівлю рослин робіть через 20 днів після посадки. Приготуйте міцний настій кропиви і добре пролийте грунт. Друга підгодівля кропивою необхідна, коли почнуть зав'язуватися качани. Полив капусти виробляється 6 - 8 разів за літо. Поливати потрібно розбризкуванням води з висоти 1,5 - 2 метрів. Підніміть шланг вище і таким чином гарненько пролийте рослини.
4
Грунт навколо капусти необхідно рихлити після кожного поливу. Робіть це вилами. Не можна пошкоджувати коріння. Видаляйте пожовкле листя і сорнякі.За 20 днів до дозрівання качана полив білокачанної капусти припиніть. Прибирайте пізню капусту , яка призначена на зимове зберігання, поки її не стукнуло морозцем.
Зверніть увагу
Якщо ви садите капусту наприкінці травня насінням, то домішують до капусти насіння сурепки або ріпи. Шкідники не турбувати ніжні паростки білокачанної капусти, а накинуться на її сусідів. Коли рослини зміцніють, зайві паростки видаліть.
Корисна порада
Капустяну грядку робіть на місці колишнього картопляного поля. Між рядами капусти саджайте кріп, тоді вашим рослинам будуть не страшні метелики білана.
18 травня в староросійському селянському календарі вважається днем Аріни-рассадніци. Саме в цей день споконвіку досвідчені городники садять на своїх ділянках білокачанну капусту.
Інструкція
1
В першу чергу, потрібно враховувати, що садити капусту на одному місці частіше ніж раз на три роки не слід. В іншому випадку, в грунті заводяться шкідники, від яких потім практично неможливо позбутися.
2
Саджаючи капусту в умови відкритого грунту, майте на увазі, що це дуже вологолюбна рослина з досить довгою кореневою системою, здатної діставати вологу з досить великої глибини, любляче щільний грунт. Тому грунт для її посадки краще приготувати заздалегідь, ще з осені. Землю необхідно ретельно перекопати, очистити від бур'янів і посипати добривами.
3
Якщо заздалегідь підготувати грунт не було можливості, то хоча б за місяць до посадки перекопайте, злегка утрамбуйте грунт і залиште до посадки, щоб земля ущільнилась самостійно. При підготовці ділянки під посадку капусти, землю потрібно добре удобрити - на квадратний метр землі вноситься 10 кілограмів перегною і 3 ложки мінеральних добрив. Також капуста не любить кислотних грунтів, тому на кислих ґрунтах раз в два роки при перекопуванні потрібно вносити вапно, з розрахунку 100-150 грам на квадратний метр.
4
Найчастіше капусту садять розсадним способом. Тому доведеться завчасно подбати про посадку насіння на розсаду. Для цього придбане насіння висадіть в готовий грунт по одному в маленькі, краще торф'яні, горщики, або все одразу в один великий ящик. Подальший догляд полягатиме у своєчасному поливі. При висадці розсади у відкритий грунт потрібно намагатися якнайменше травмувати кореневу систему, залишаючи на коренях досить великий земляний ком. Це потрібно для того, щоб вони не ушкоджувалися, т.к. закриті корінці більше захищені від небезпеки нападу хвороб і шкідників, а також набагато менше схильні пересушування.
5
Якщо ви маєте намір купити готову розсаду, то вибирайте міцні, кремезні рослинки з товстим стеблом і цілісної кореневою системою, бажано з п'ятьма хорошими листочками. Не купуйте рослини з тонким темним стеблом, швидше за все вони заражені чорною ніжкою. Здуття і виразки на коренях кажуть про поразку розсади капустяної килою.
6
Приступати до посадки капусти краще в похмурий день або, якщо погода стоїть сонячна, у вечірні години. Так розсада не зів'яне, а коріння її не висохнуть. Садять розсаду рівними смугами, відстань між якими має бути не менше 30 сантиметрів. Між самими рослинами повинна бути приблизно 25 сантиметрів. Заглиблюють рослини до перших листочків, причому бажано не закопувати її в грунт, а присипати зверху, ретельно притискаючи кореневу систему. Потім висаджену розсаду потрібно добре полити. Подальший догляд за капустою полягає в регулярному рясному поливі, добриві та захисту від шкідників.