Як встановити нову відеокарту на комп'ютер.

Без відеокарти комп'ютер не в змозі обробляти графічну інформацію і виводити на екран якесь зображення. Підбираючи цей компонент, важливо звернути увагу на його характеристики, серед яких енергоспоживання і графічний порт, необхідний для взаємодії відеоадаптера і процесора.

Як грамотно встановити відеокарту? Для того щоб правильно встановити відеокарту, потрібно виконати цілий ряд операцій в певному порядку. Зокрема:

  1. Видаляємо несправну відеокарту. Для цього через Панель управління розділ Система вкладку Устаткування входимо в Диспетчер пристроїв. Тут знаходимо Відеоадаптери. Вибираємо встановлену в даний момент часу на комп'ютері відеокарту і за допомогою контекстного меню правої кнопки миші відкриваємо Властивості. Тут заходимо у вкладку Драйвер, де і видаляємо старе програмне забезпечення відеопристрої.
  2. Відключаємо системний блок, від'єднуємо всі мережеві шнури і кабелі. Знімаємо кожух, відкручуємо кріпильні гвинти, виймаємо стару відеокарту.
  3. Вставляємо в роз'єм материнської плати нову відеокарту і фіксуємо її кріпильними гвинтами. Повертаємо на місце кожух, підключаємо монітор і всі мережеві шнури і кабелі.
  4. Після того, як операційна система Windows автоматично визначить наявність нового пристрою, також автоматично запускається майстер установки виявленого обладнання. Завантажуємо диск з драйверами нової відеокарти, який, як правило, йде в комплекті з нею. Запускаємо на ньому файл setup.exe або install.exe. Далі відбудеться автоматична інсталяція пристрою.
  5. Перезавантажуємо комп'ютер.

Якщо з яких-небудь причин установка драйверів пройде неуспішно, знаходимо в Інтернеті свіжі драйвера і після скачування файлів аналогічним чином запускаємо їх на комп'ютері .

Відеокарта - це пристрій, що містить спеціалізований графічний процесор і набір обслуговуючих його мікросхем, яке відповідає за формування і виведення зображення на екран монітора і на що підключаються до комп'ютера зовнішні пристрої. Абсолютна більшість материнських плат сьогодні має інтегровані графічні адаптери, але для роботи з додатками, котрі висувають підвищені вимоги до швидкості обробки зображення, все ж використовується окрема відеокарта.
Інструкція
1
Завершіть роботу ОС і вимкніть живлення перемикачем на задній панелі системного блоку. Якщо в блоці живлення вашого комп'ютера такого вимикача не передбачено, від'єднайте мережевий кабель.
2
Розташуйте системний блок таким чином, щоб мати вільний доступ до лівої (з лицьового боку) панелі. Якщо це зажадає від'єднання інших проводів на задній панелі - зробіть це.
3
Зніміть ліву панель системного блоку. У більшості варіантів виконання корпусів для цього потрібно відкрутити на ній два гвинти з боку задньої панелі і трохи зрушити назад.
4
Зніміть стару відеокарту. Для цього треба відкрутити один гвинт, що з'єднує її з задньою панеллю корпусу комп'ютера, а потім витягнути з слота на системній платі.
5
Вставте в звільнився слот нову відеокарту і закріпіть гвинтом панель із зовнішніми роз'ємами на задній поверхні системного блоку.
6
Встановіть на місце ліву панель корпусу комп'ютера, закріпіть її гвинтами і підключіть усі кабелі на задній панелі. Останнім слід підключати кабель живлення.
7
Увімкніть клавішу живлення на задній панелі, а потім запустіть комп'ютер. Після завантаження операційної системи встановіть в пристрій читання оптичний диск, що містить драйвер відеокарти, який повинен бути присутнім в пакувальній коробці.
8
Якщо у вас немає такого диска, необхідне програмне забезпечення можна завантажити з сайту виробника відеокарти. В меню диска виберіть опцію установки драйвера, а потім дотримуйтесь інструкцій майстра установки. Після закінчення його роботи швидше за все буде потрібно перезавантаження комп'ютера і на цьому процес інсталяції нової відеокарти буде завершений.