Як намалювати людини олівцем. Як намалювати олівцем людини.

Відчути обсяг тіла, надати м'язам природні форми можливо, лише освоївши ази анатомії. Олівець - вірний помічник початківця художника в пізнанні людського тіла.
Вам знадобиться
  • Олівець, папір.
Інструкція
1
Взявши олівець, намітимо загальні обриси фігури. Проведені при цьому лінії повинні бути дуже легкими. По ходу роботи намагайтеся звіряти з оригіналом пропорції фігури, кут нахилу голови, тіла, кінцівок.
2
Проведемо лінії щелепи, надбрівної дуги. Позначимо плавними лініями м'яз, що бере початок біля основи черепа і провідну з двох сторін шиї до кінців ключиці.
3
Позначте широкі бічні м'язи спини. Відтворюючи овальні біцепси на кожному плечі, а також трикутну дельтоподібний м'яз, почніть надавати обсяг нашій людині. Позначимо черевні м'язи, а під ними - зміщені до бічних сторонах тіла передні зубчасті м'язи.
4
На руках відзначимо м'язи передпліччя, що йдуть від ліктя до зап'ястя. Слідуючи уздовж тіла вниз, сміливими лініями намалюйте потужні м'язи на передній стороні стегон - вони з'єднують таз з великої гомілкової кісткою. Потім перейдіть до литкових м'язів: зверніть увагу на те, що на правій нозі вона видна збоку, а на лівій - виступає позаду гомілкової кістки.
5
Опишіть форму стопи прямими лініями, що розходяться до кінчиків пальців, намітьте кістки на верхній частині стопи.
6
Нанесемо темні тони на праву сторону фігури - в області плеча і пахвовій западини. Поглибимо тіні передньої частини лівого плеча. Легкої штрихуванням покриємо затінені долі під грудною кліткою, а також грудні м'язи. На обличчя і верхню частину голови додамо помірний тон.
7
Впевненими лініями завершимо рисунок згинати і розгинати м'язи правого передпліччя. Уточнимо обриси м'язів живота і нанесемо тіні на пахову частину. Додамо помірний тон на нижню частину витягнутої руки і м'язи ніг.
8
Пройдемося олівцем по гладким м'язам живота. На передню зубчасту м'яз додамо темні тони, щоб підкреслити зазубрену форму її країв.
9
Додамо кілька деталей на ступні: намалюємо нігті на пальцях, п'яткову кістку і щиколотку. Затінити гомілкову кістку на лівій нозі.
Зверніть увагу
Не всі фігури людини малюються по м'язовим пропорціям.
Корисна порада
Для того, щоб ви змогли намалювати фігуру людини попросите спочатку професіонала показати вам, як це робиться.
Щоб намалювати тіло людини, недостатньо запросити натурщика і перенести на аркуш паперу все його пропорції. Таке завдання вимагає знань «класичних» пропорцій тіла, будови скелета і м'язів.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - прості олівці;
  • - ластик.
Інструкція
1
Почніть з побудови фігури людини по «класичним» пропорціям. Накресліть на аркуші вертикальну вісь - вона буде позначати хребет. Розділіть цю лінію на вісім рівних частин горизонтальними зарубками. На верхньому з восьми одержані відрізків намалюйте голову людини. Її можна схематично позначити як овал, а потім верхню половину зробити трохи ширше нижньої.
2
Відміряйте чотири відрізка і поставте позначку на осі. В цьому місці буде знаходитися пахова область. Трохи вище неї, на рівні 3,7 відрізка опиняться кінчики пальців опущених рук.
3
Виміряйте довжину одного з восьми маленьких відрізків і помножте її на два. Такою буде ширина плечей дорослого чоловіка. У жіночому тілі це відстань виявиться трохи менше.
4
Від нижньої точки вертикальної осі відрахуйте два відрізки - так ви визначите місце розташування колін.
5
Порівняйте побудовану схему із зображенням скелета людини. Ще раз перевірте всі знайдені пропорції і точками позначте суглоби.
6
Виправте начерк, попросивши людини позувати вам. Виберіть позу, в якій він буде знаходитися. Вона повинна бути зручною і природною - такий, щоб натурщик міг зберігати її хоча б протягом 20 хвилин.
7
Визначте ракурс, з якого ви будете дивитися на модель. Його вибір залежить лише від задуму художника. Потім виставте, якщо потрібно, додаткові джерела освітлення.
8
Поміняйте позу схематичного «скелета» на малюнку, звіряючись з положенням людини. Зберігайте пропорції і стежте за тим, щоб частини тіла згиналися в природних для них місцях (для цього ви заздалегідь позначили суглоби).
9
Тонкими лініями намітьте контури тіла на малюнку. Знайдіть зображення м'язів людини і враховуйте їх розташування і розмір на цьому етапі роботи, щоб форма частин тіла відповідала реальності.
10
Коли ескіз закінчений, починайте заштриховувати його. Візуально визначте зони на тілі людини, які знаходяться на світлі, в півтіні і в тіні. Легкими штрихами позначте перші з них, потім, підсилюючи натиск на олівець і підбираючи більш м'який грифель, нанесіть тон на більш темні ділянки. Напрямок штриха повинно повторювати форму тієї частини тіла, яку ви малюєте. Потім на основні лінії можна накласти кілька додаткових штрихів, злегка змінивши кут їх нахилу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=LT0wHoQD-sk
Зверніть увагу
Малювання для дорослих і дітей - поетапні і відеоуроки малювання олівцем. Тому в першу чергу, щоб допомогти вам намалювати тіло людини, намалюйте лінію по лівій стороні сторінки аркуша, і розділіть його на 8 частин. Крок 3: Підготовка розділів тіла Розділіть намальовану лінію на 8 частин.
Корисна порада
Як намалювати людини олівцем поетапно? Людина є одним з найбільш цікавих об'єктів в цілях малювання. Вони служать опорними точками-маяками побудови малюнка з урахуванням перспективних скорочень і дозволяють навчитися швидко малювати намічаючи характер, як руху кожної частини, так і великих мас. Малюємо головні опорні точки-маяки тіла людини.