Як дізнатися тип пам'яті.

Існують 4 основні типу пам'яті - зорова, слухова, рухова і комбінована. Враховуючи тип, характерний саме для вас, можна добитися великих успіхів в навчанні, самоосвіті та роботі. З'ясувати свій тип вам допоможе нехитрий експеримент.
Вам знадобиться
  • - чотири ряди по 15-20 простих слів, записаних на окремих картках
  • - секундомір
  • - помічник
Інструкція
1
Слуховая пам'ять. Попросіть свого помічника зачитати вголос перший ряд слів (це повинні бути будь-які іменники: стіна, телефон, бегемот і т.д.). Інтервал між словами при читанні - 3 секунди; через 10 секунд після закінчення читання всього ряду запишіть на листочку все, що запам'ятали.
2
Зорова пам'ять. Наступною справою ви повинні протягом 1 хвилини прочитати про себе слова другого ряду. Після цього переверніть картку і спробуйте відтворити ті слова, які запам'ятали.
3
Рухова пам'ять. Тепер попросіть помічника зачитувати вголос слова третього ряду, повторюйте кожну пошепки і "записуйте" в повітрі. Відтворіть на листочку все, що запам'ятали.
4
Комбінована пам'ять. Помічник показує вам слова на картці, потім зачитує їх. Ви повторюєте кожне слово пошепки, "записуєте" в повітрі. Записуєте на листочку все, що запам'ятали.
5
Формула, для вираховування переважаючого коефіцієнта пам'яті (С) C = a/10, де а - кількість правильно відтворених слів. Ясно, що переважаючий тип пам'яті визначається тим рядом, в якому було відтворено найбільшу кількість слів.
Зверніть увагу
Доведено, що співпадаючі типи пам'яті є основою взаєморозуміння між партнерами.
Сучасні мікросхеми пам'яті для використання в персональних комп'ютерах поміщаються наборами з декількох штук на текстолітових планках довжиною трохи більше 133 міліметрів. Кількість мікросхем визначає сумарну ємність кожної такої планки, а крім цього параметра важливим є і тип використовуваних мікросхем - від нього залежить швидкість, з якою інформація може бути зчитана або записана в оперативну пам'ять. Тип пам'яті можна дізнатися з нанесених на планки інформаційних наклейок, але не завжди користувач має доступ до комп'ютерного «заліза». Отримати потрібну інформацію можна і програмними методами.
Інструкція
1
Найкраще підійдуть для визначення типу встановлених мікросхем пам'яті спеціалізовані програми, призначені для збору та систематизації даних про комп'ютерний «залізі». Найбільш поширеними додатками цього типу є CPU-Z (http://cpuid.com/softwares/cpu-z.html) і AIDA64 (http://aida64.com/downloads). Перша з програм є повністю безкоштовною, а друга має більш широкі можливості і не обмежується тільки пасивним збором інформації. Виберіть найбільш влаштовує вас додаток, завантажте його, встановіть і запустіть.
2
Якщо ви вирішили використовувати CPU-Z, то перейдіть на вкладку Memory інтерфейсу додатку. Тип пам'яті ви знайдете у верхній секції (General), в поле Type, а рядком нижче (в поле Size) можна дізнатися сумарний обсяг всіх встановлених в комп'ютер мікросхем пам'яті. Всього на цій вкладці розміщено більше півтора десятка полів, які відбивають в режимі реального часу інформацію, яка відноситься до мікросхем пам'яті.
3
Якщо ж встановлена програма AIDA64, в лівій колонці знайдіть розділ «Комп'ютер» і клікніть підрозділ «Сумарна інформація». У правій колонці, в поле «Системна пам'ять», ви побачите доступний обсяг оперативної пам'яті і її тип. У наступних декількох рядках приведена більш докладна інформація роздільно для кожного слота пам'яті материнської плати - тут вказані не тільки тип, таймінги та швидкість, а й виробник чіпів.
4
Якщо скористатися прикладними програмами немає можливості, то можна спробувати визначити тип пам'яті за допомогою вбудованих компонентів ОС Windows. Натисніть сполучення клавіші Win + R, в діалозі запуску програм наберіть powershell і клікніть кнопку OK. Відкриється інтерфейс з командним рядком, в яку вам слід ввести gwmi Win32_PhysicalMemory | ft DeviceLocator, MemoryType -a. В результаті її виконання буде виведена невелика табличка, кількість рядків в якій буде відповідати числу використовуваних комп'ютером слотів пам'яті. В колонку MemoryType кожного рядка буде поміщений код типу пам'яті - числу 22 відповідає DDR-3, числу 21 - DDR-2, а числу 20 - DDR.