Як малювати голову людини.

У портретному живописі, втім, як і різних формах мистецтва, існують свої закони. Щоб намалювати вдалий портрет, закони ці треба знати і дотримуватися. Перед кожним новачком постає питання про те, як передати на аркуші схожість з конкретною людиною простими словами, і з чого взагалі почати писати портрет.
Вам знадобиться
  • Лист сірого паперу, пастель.
Інструкція
1
Візьміть вугілля або темно-сіру пастель і зробіть начерк контуру обличчя - яйцеподібний овал. Намітьте рівні очей, носа і губ. Розділіть цю яйцеподібну форму навпіл, поставте крапку. Тут і знаходитимуться очі. Якщо ви розділите нижню частину «яйця» ще навпіл, то отримаєте рівень кінчика носа. І в завершенні розділіть ще раз нижню частину «яйця», і у вас вийде рівень розташування губ.
2
Після цього почнемо намічати риси обличчя так, щоб досягти якомога більшої схожості з позирующим нам людиною. Вони намічаються за допомогою тіней на обличчі і наносяться на папір перехресної штрихуванням. Далі продовжуємо уточнювати пропорції голови позує, приділяємо велику увагу окремим деталям особи та їх розташуванню відносно один одного. Змінюємо обриси контуру, щоб створити справжню форму голови сидячої перед нами людини .
3
Працюємо вугіллям і темно-сірої пастеллю, дописуємо інші тіні, які лежать на обличчі. Найважливіші тіні знаходяться під бровами, не забувайте про них. Вони підкреслюють і виділяють очі на обличчі. Почнемо намічати волосся так, як ніби це ділянка однорідного тону.
4
Темно-рожевою пастеллю закрашуємо особа в основному на тому боці, куди падає світло, помірним теплим тоном. Спрощуємо плоскі частини обличчя. Лоб, підборіддя, щоки, передню і бічну сторони носа раскрашиваем як суцільні частини тони. У висновку пишемо світлові відблиски світло-помаранчевою пастеллю. Перед цим уважно розгляньте ті ділянки обличчя, які відображають падаючий збоку світло.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Ptr1GaNuLdU
Зверніть увагу
Уважно слідкуйте за структурою виконання кроків вашої роботи.
Корисна порада
Для того, щоб точність вашого портрета була ідеальною попросіть оцінити його абсолютно сторонньої людини.