Як в'язати лицьовими петлями.

Особові петлі - самі прості і в той же час самі потрібні. Навчившись вив'язувати їх, ви вже зможете зв'язати практично будь-які вироби.
Вам знадобиться
  • Вовняні нитки середньої товщини
  • Спиці №2 або 2,5
Інструкція
1
Наберіть початковий ряд. Кількість петель залежить від ширини передбачуваного вироби. Відмотайте від клубка нитку відповідної довжини - зазвичай це дві ширини деталі. Візьміть нитку в ліву руку, пропустіть її між середнім і вказівним пальцями і обведіть навколо великого. Трьома іншими пальцями ви будете її притримувати разом з ниткою, що йде від клубка.Набірайте петлі двома спицями, складеними разом. Підведіть спицю знизу в петлю на великому пальці, захопіть нитку і протягніть її через петлю. Зніміть нитку з великого пальця, а вийшла на спицях петлю злегка підтягніть. Таким же чином зробіть наступну петлю, злегка притримуючи першу - і решта. Після того, як потрібну кількість петель буде набрано, одну спицю витягнете.
2
Спицю з початковим рядом залиште в лівій руці, а вільну візьміть в праву. Вказівним пальцем лівої руки злегка притримуйте нитку від клубка. Найперша петля називається кромочної - зазвичай її знімають непровязанной (за винятком виробів, де потрібно особливо непомітне скріплення деталей). Першу петлю знімайте, чи не пров'язуючи, в кожному ряду.
3
Тепер кінець правої спиці просмикніть в наступну петлю, захопіть нитку, перекинуту через вказівний палець, і простягніть її в петлю. Спицю протягують від себе, справа наліво, крізь петлю. Тепер зніміть Провязав петлю перекиньте на праву спицю. Таким же чином в'яжіть всі інші петлі, до последней.Когда пров'яжете останню петлю, поверніть роботу і починайте новий ряд. Не забудьте зняти непровязанной першу петлю! Зв'язавши кілька рядів, ви побачите, що малюнок з обох сторін вийшов однаковим.
Корисна порада
Особові петлі бувають двох видів - за передню або за задню стінку вив'язуються залежно від того, з якого боку від петлі ви вводите в неї спицю. Якщо зліва - лицьова за передню стінку, якщо зліва - за задню, їх ще називають зворотними лицьовими або бабусиними. Необхідно освоїти обидва способи, оскільки це потрібно для виконання деяких складних узоров.Потреніруйтесь трохи перед тим, як почати в'язати виріб, адже саме від якості виконання лицьових петель буде залежати його зовнішній вигляд. Наберіть довільну кількість петель, краще непарне. Зв'яжіть кілька рядів одними лицьовими петлями за передню стінку, щоб вийшов прямокутник. Закрийте петлі. Вийшов зразок, за яким можна розрахувати кількість петель, необхідне для в'язання вироби з ниток такої ж товщини. Спробуйте зв'язати точно такий же прямокутничок одними лицьовими петлями за задню стінку, а потім - виконайте такий же зразок з ниток різних кольорів. .
В'язання спицями - це процес створення полотна з пряжі за допомогою двох робочих спиць. Дія полягає в протягуванні робочої нитки правою спицею через кожну петлю на лівій спиці. В результаті на правій спиці утворюється набір нових петель, що дає приріст готового трикотажного виробу.
Вам знадобиться
  • - пряжа для ручного в'язання;
  • - спиці прямі;
  • - спиці кругові.
Інструкція
1
Нитка пряжі на спиці утворює петлю - мінімально можливий елемент трикотажу. З петель і складається готова річ, взаємне розташування і способи вив'язування петель зображують на схемах виконання в'язаних виробів - інструкціях для в'язальниць.
2
В'язати спицями можна по-різному. При використанні двох спиць всі петлі з лівої спиці переміщують на праву, вив'язуючи новий ряд. Потім праву спицю з виробом беруть в ліву руку, а звільнена від петель ліва спиця стає правою. І ви повторюєте процес. При цьому полотно по черзі повертається до в'язальниці то лицьовій, то виворітного стороною.
3
Можна в'язати по колу. При такому способі використовують або декілька прямих спиць (від п'яти і більше), або кругові спиці з гнучким елементом. При круговому в'язанні перед в'язальницею завжди лицьова сторона виробу. В'язати по внутрішній стороні кола можна, але це незручно.
4
Якщо робочу нитку протягнути з виворітного боку виробу на себе, ви отримаєте лицьову петлю. Коли робоча нитка накинута на ліву спицю і проходить від в'язальниці, виходить зворотний бік лицьової петлі - виворітна петля. З поєднання цих основних елементів - лицьових і виворітних петель - виходить малюнок в'язки.
5
Якщо на одній стороні полотна всі петлі лицьові, такий малюнок називається лицьовій гладдю. Зворотний бік такого полотна - виворітна гладь. Щоб зв'язати лицьову гладь двома спицями, потрібно по черзі провязивать ряд лицьових і ряд виворітних петель. При круговому в'язанні лицьова гладь виконується тільки лицьовими петлями, виворітна гладь - одними виворітними.
6
Якщо двома спицями в'язати всі ряди лицьовими петлями, ви отримаєте однакове з двох сторін полотно. Такий спосіб в'язання називається платочной гладдю. На кругових спицях для отримання платочной гладі необхідно над лицьовими петлями в'язати виворітні і навпаки.
7
Лицьова сторона готового виробу може виконуватися будь-яким візерунком або поєднанням різних способів в'язання. У багатьох візерунків виворітний ряд повторює петлі лицьового ряду, тобто над лицьовими петлями в'яжуться лицьові, над виворітними - виворітні. В схемах виконання в'язаних виробів при цьому пишуть, що виворітні ряди виконуються «за малюнком».