Як в'язати рукавички спицями.

Рукавички в'яжуться по колу на п'яти спицях.
Вам знадобиться
  • - вовняна пряжа середньої товщини - 100-130 г
  • - 5 спиць №2 або 2,5
Інструкція
1
Зв'яжіть зразок, виміряйте, скільки петель доводиться на 1 см, виміряйте окружність зап'ястя. Бажано, щоб кількість петель ділилося на 4, якщо не виходить - округлятимете в меншу сторону. Наберіть потрібну кількість петель на дві складені разом спиці, одну витягнете. Перший ряд пров'яжіть звичайної гумкою 1Х1 або 2Х2, розподіляючи петлі порівну на 4 спиці. Відзначте петлі, які знаходяться на першій спиці, вузликом іншого кольору. Замкніть коло, зв'язавши нитку від клубка з ниткою, що залишилася після набору петель. В'яжіть по колу гумкою до зап'ястя.
2
Визначте, де знаходитимуться пальці. Праву і ліву рукавички в'яжуть однаково, тільки великий палець правої рукавички перебуватиме на другий спиці, а лівою - на четвертой.Закончіте гумку, пров'яжіть 4-5 рядів основною в'язкою і починайте вив'язувати клин. Для правої рукавички додаток починайте робити на початку другої спиці. Зробіть зворотний накид, потім прив'яжіть лицьову петлю і ще один зворотний накид. Зв'яжіть по колу 4 ряди і знову додайте петлі, тільки між накидами в'яжіть вже не одну, а три лицьові петлі. Знову зв'яжіть 4 кола, і знову додайте петлі, між накидами - 5 лицьових. Так додавайте петлі до основи великого пальця - кількість петель між накидами повинно бути нечетним.Провяжіте одне коло і починайте збавляти петлі. Пров'язуйте по краях отриманого отвору по дві петлі разом через ряд, поки на другий спиці не залишиться первинна кількість петель, і в'яжіть основний в'язкою дощенту мізінца.Сніміте петлі другої спиці на дві великі шпильки або на додаткову нитку. Наберіть над ними повітряні петлі - удвічі менше того, що ви зняли.
3
Визначте розташування інших пальців. Для цього розділіть загальне число петель на 8. Якщо не ділиться - залишок рівномірно розподіліть між усіма пальцями. З кількості петель для безіменного пальця, віднімаємо дві і віддаємо їх указательному.Еслі великий палець у вас знаходиться на другий спиці, то мізинець виявиться на четвертій і першою. На четвертій спиці пов'яжіть основний в'язкою половину відведених на цей палець петель, а решта знімаємо непровязаннимі на шпильку або додаткову нитку. Якщо число петель непарне, пров'язуйте меншу їх частину. На іншу шпильку зніміть і петлі з першої спиці - половину або на одну менше. Після цього на четвертій спиці робимо 4 повітряні петлі і нею ж пров'язуємо петлі, що залишилися на першій спиці. Таким чином, в роботі залишається чотири спиці - на трьох знаходиться в'язання, четверта - робоча. Продовжуйте в'язати по колу - до основи вказівного пальца.Указательний палець вив'язують першим. Він знаходиться на першій спиці. Пальці в'яжіть на трьох спицях, кількість петель ділимо на три, «зайву» можна додати на будь-яку спицю. Пров'яжіть половину петель з першої спиці, решта переведіть на шпильку. Решта петлі порівну розподіліть на 2 спиці. Наберіть 4 повітряних петлі і пров'яжіть на неї ще одну петлю з наступного спиці. В'яжіть палець по колу до середини нігтя і починайте збавляти петлі, пров'язуючи в кінці кожної спиці по дві петлі разом «зворотної» лицьовій. Зменшуйте доти, поки на кожній спиці не залишиться дві петлі. Обірвіть нитку, всуньте її в голку, вийміть спиці і простягніть голку з ниткою крізь петлі. Стягніть і продерните кінець нитки на виворітну сторону.После вказівного в'яжіть середній палець. На нього відводиться первинна кількість петель, плюс 8 петель від перемичок. Зручно ввести в роботу ще одну спицю. В'яжіть точно так само, як і вказівний палец.Для безіменного пальця петлі з шпильки або на додатковій нитки перенесіть на спиці. Має вийти первинна кількість петель плюс ще дві. Розподіліть їх на чотири спиці. В'яжіть точно так само, як вказівний і средній.Для мізинця на спиці переносять відкладені для нього петлі і набирають ще 4 петлі з перемички з безимянним.Сніміте з шпильок відкладені для великого пальця петлі, розподіліть їх порівну на дві спиці, на третю - наберіть з верхнього краю отвору стільки ж петель, скільки було повітряних, і в'яжіть так само, як інші пальці.
Корисна порада
Петлі для пальців можна знімати не лише на шпильку, а й на додаткову нитку. Це дасть можливість приміряти рукавичку в ході роботи.