Як в'язати подвійний гумкою.

Подвійна, або порожниста, гумка найчастіше застосовується для вив'язування кишень і обробки краю виробу, надаючи речі фірмовий вид. Вона відрізняється і від звичайної, і від англійської тим, що зовні виглядає як полотно, пов'язане панчішної в'язкою, причому з обох сторін.
Вам знадобиться
  • Вовняна пряжа середньої товщини
  • Спиці №2
Інструкція
1
Заміряйте щільність ліцеовй гладі. Порахуйте кількість петель і помножте на два.
2
Зніміть кромочную петлю. В'яжіть за схемою: 1 лицьова, 1 петлю зняти, чи не пров'язуючи, нитка при цьому знаходиться перед знятої петлею.
3
Закончите перший ряд. Переверніть роботу. Тепер пров'язуйте ті петлі, які знімали в попередньому ряду, а ті, що в'язали лицьовими - знімайте, залишаючи нитку перед петлями. Якщо, провязав кілька рядів, вийняти спиці - то виявиться, що ви пов'язали «виріб з підкладкою»
Зверніть увагу
Нитка завжди повинна знаходитися всередині «подвійного вироби».
Корисна порада
Якщо ви в'яжете таким способом манжети або комір - потім необхідно перейти до основного в'язання. Для цього кількість петель зменшують удвічі, пров'язуючи петлі попарно. Якщо ви подвійний гумкою закінчуєте виріб - кількість петель доведеться збільшити, і найкраще це зробити за допомогою зворотних накидов між петлями основного полотна. Якщо фасон вироби вимагає виворітного гладдю - в'яжете точно таку ж гумку, тільки замість лицьових петель в кожному ряду в'яжете виворітні, чергуючи їх зі знятими. Нитка при цьому повинна точно так же залишатися перед знятої петлею.
В в'язанні спицями існує маса різних технік, що дозволяють в'язати самі різні вироби - ажурні полотна, візерунчасті серветки, щільні светри, а також манжети та кишені.
Інструкція
1
Для в'язання кишень вам знадобиться технологія подвійної гумки, яка являє собою два полотна, пов'язаних лицьовій гладдю і мають всередині порожній кишеню. Обидва полотна з'єднані між собою складальними петлями. Навчитися в'язати подвійну гумку і закривати її зможе будь-яка в'язальниця.
2
Для початку розрахуйте кількість петель по контрольному зразку і помножте отримане число на два. Приміром, якщо полотно контрольного зразка в 10 см вміщує 20 петель, то для того щоб зв'язати подвійну гумку того ж розміру, вам буде потрібно набрати 40 петель. Використовуйте тонкі спиці, щоб подвійна гумка вийшла акуратною.
3
Перший ряд в'яжіть наступним способом: зв'яжіть одну лицьову петлю, потім зніміть одну петлю і помістіть робочу нитку попереду полотна. Послідовно в'яжіть описану комбінацію петель, поки не дійдете до кінця ряду.
4
Зв'яжіть всі інші ряди так само, як і перший, пров'язуючи лицьовій гладдю петлю, зняту в попередньому ряді. Провязав петлю зніміть, нитка розмістіть перед петлею і продовжуйте робити ті ж самі дії до самого кінця. В деяких виробах подвійна гумка в'яжеться так, що її край виявляється закритим, а сама гумка стає нероз'ємної - наприклад, так в'яжуться манжети і планки.
5
Для того щоб закрити гумку , наберіть допоміжної ниткою половину від кількості петель, які ви набирали для в'язання подвійної гумки, а потім починайте основною ниткою в'язати чергування лицьової петлі і накиду.
6
Повторюйте це чергування, поки не дійдете до кінця першого ряду. У другому ряду пров'яжіть накид лицьової в'язкою, зніміть Провязав лицьову петлю, розмістивши нитка перед петлею, а потім повторюйте ці дії до кінця ряду.
7
У третьому і подальших рядах зв'яжіть подвійну гумку по описаній вище техніці, а опісля декілька сантиметрів розпустіть набірний край з допоміжної нитки. Таким чином, ви отримаєте рівний закритий край вироби.