Як зробити кислоту.

Неможливо уявити собі який-небудь більш-менш серйозний хімічний досвід при відсутності кислоти. Навіть для отримання вуглекислого газу за допомогою соди без неї не обійтися, не кажучи вже про більш серйозні речі. Але для відчаю немає приводу, якщо не можна дістати то можна виготовити. Наприклад виготовимо соляну кислоту .
Вам знадобиться
  • Вам знадобиться: вода, кухонна сіль, сірчана кислота концентрована. Обладнання: дві скляні ємності з кришками, трубка або шланг, каструля, нагрівальний елемент (далі плита), ареометр.
Інструкція
1
Візьміть кришку від першої ємності і зробіть у ній отвір, в нього вставте трубку, вона повинна щільно сидіти в цьому отворі. У кришці від другої ємності теж виконайте отвір, але на цей раз трубка повинна входити в нього вільно, необхідний зазор. У каструлю наберіть звичайної води з під крана, вона гратиме роль водяній лазні. Налийте в другу ємність дистильованої води (чим менше тим швидше отримаєте кислоту потрібної концентрації і скоротіть витрата інгредієнтів) і закрийте кришкою.
2
Поставте каструлю з водою на плиту, дочекайтеся поки вода стане теплою, далі в першу ємність насипте кухонної солі і налийте сірчаної кислоти в рівних кількостях. Розпочнеться реакція з виділенням хлороводню, негайно щільно закрийте ємність кришкою в яку щільно вставлена трубка і поставте її на водяну баню. Інший кінець трубки помістіть в отвір кришки другої ємності, але так, щоб він не торкався поверхні води. Процес пішов.
3
При взаємодії кухонної солі з сірчаною кислотою відбувається реакція з виділенням газу «хлороводню» який надходить по трубці з першої ємності (реактора) у другу ємність з водою. Далі газ розчиняється в воді і утворюється соляна кислота. В одному об'ємі води можна розчинити приблизно п'ятсот обсягів хлороводню. Цей газ важчий за повітря і з цього виходячи з трубки опускається вниз насичуючи і збільшуючи концентрацію соляної кислоти. Ареометром перевіряється щільність розчину.
Зверніть увагу
Виготовлення соляної кислоти процес досить небезпечно. Не забувайте про засоби захисту (рукавички, окуляри). Суміш кислоти і солі не повинна перевищувати по висоті більше однієї третини ємності (при реакції суміш збиваючи почне підніматися, не давайте їй дійти до трубки, зменшіть температуру процесу). Як можна герметічней закривайте кришку першій ємності і бажано робити все це в добре провітрюваному приміщенні. Удачи.
Корисна порада
Для чистоти процесу бажано мати скляну трубку П-подібної форми, але при її відсутності підійде будь гумовий шланг, правда при цьому кислота може набрати домішок. Концентровану сірчану кислоту можна отримати виправними води з автомобільного електроліту. В якості ємностей зручно використовувати аптечні пляшки під крапельницю з під розчинів глюкози, фуроціліна і т.д.