Як розрахувати середньоспискову чисельність.

За російським законодавством всі організації, і великі, і маленькі, включаючи індивідуальних підприємців, в термін до 20 січня здають відомості про середньооблікової чисельності працівників за попередній рік. Звіт являє собою одну сторіночку з однією значущою цифрою, крім реквізитів самої організації, але, несвоєчасна здача його в органи податкової інспекції загрожує штрафом.Основние помилки виникають, коли потрібно вказати чинне кількість працівників або загальна кількість працювали взагалі. Середньооблікова чисельність - показник, який відображає кількість людей, які працювали в компанії в середньому в минулому году.Механізм розрахунку не складний, але зажадає деяких зусиль, якщо протягом року в фірмі були кадрові зміни. Спробуємо розібратися в ньому, використовуючи наскрізний приклад.
Вам знадобиться
  • - список всіх співробітників, які працювали в компанії за минулий рік
Інструкція
1
Отже, насамперед нам знадобиться список всіх співробітників, що трудилися на благо (і навіть на шкоду) організації в звітному році. Навіть якщо хтось пропрацював лише один день, його також необхідно включіть.Напротів кожного прізвища проставляем період роботи співробітника в компанії. Якщо він трудився весь рік, то вказуємо «з 1 січня по 31 грудня». Припустимо, у нас вийшло: Іванов - з 1 січня по 31 грудня; Петрова - з 1 квітня по 31 грудня; Сидоров - з 1 лютого по 28 лютого.
2
Наступним кроком буде підрахунок кількості календарних днів, відповідних цим періодам. Озброюємося кишеньковим календариком і наш список набуває наступний вигляд: Іванов - з 1 січня по 31 грудня - 365 днів; Петрова - з 1 квітня по 31 грудня - 275 днів; Сидоров - з 1 лютого по 28 лютого - 28 дней.Сумміруем дні відпрацьовані усіма працівниками: 365 + 275 + 28 = 668 дней.Полученную підсумкову цифру відпрацьованого часу ділимо на кількість дні в році, за який звітуємо, відповідно 365 днів у звичайному і 366 у високосному: 668/365 = 1,83.
3
Останній крок - округляем отриману цифру за загальноприйнятими правилами математичного округлення: якщо цифра після коми 5 і більше, цілу частину збільшуємо; якщо менше 5, дробовий хвостик відкидаємо. У нашому прикладі виходить цифра 2. Це і є підсумок всіх наших прагнень - заповітна цифра в отчете.Обратіте увагу, що незважаючи на те, що протягом року в компанії встигли попрацювати три людини, показник середньооблікової чисельності дорівнює двом. Це закономірно, оскільки Петрова і Сидоров спільно не пропрацювавши і повного року.
Зверніть увагу
І останнє, що слід знати: навіть якщо протягом року в організації не працювало жодного співробітника, звіт з цифрою 0 здавати в податкову інспекцію все одно треба.
З 2008 року відомості про середньооблікової чисельності працівників представляються всіма організаціями та індивідуальними підприємцями, незалежно від чисельності працівників. Звіт подається до 20 січня в податковий орган за місцем перебування платника податків.
Вам знадобиться
  • - Бланк по середньооблікової чисельності;
  • - калькулятор;
  • - табелі робочого часу за кожний місяць року.
Інструкція
1
Відомості подаються за формою, встановленою наказом ФНС РФ N ММ-3-25/174 @ від 29 березня 2007 ЗВІТ складається з одного аркуша по КНД 1110018.
2
Занесіть ідентифікаційний номер платника податків (ІПН) - цифровий код, який присвоюється як юридичним, так і фізичним особам і код причини постановки на облік (КПП), який вводиться на додаток до ІПН організації, у зв'язку з особливостями обліку. Заповнення починайте від крайньої лівої клітинки. Якщо цифр менше, ніж вікон поля, спочатку проставте нуль, а потім показник. Зазвичай це потрібно для заповнення ІПН організації.
3
Якщо форма надається індивідуальним підприємцем, то заповніть тільки ІПН.
4
В поле «найменування податкового органу» можна внести скорочене найменування податкової, куди здається звіт. Обов'язково проставте код податкового органу.
5
В поле «повне найменування організації» запишіть повне найменування організації з статутним документам. Для індивідуального підприємця занесіть прізвище, ім'я, по батькові повністю, без скорочень.
6
Дані про середньооблікової чисельності надаються на 01 січня року. Отже, дата «станом на» 01.01.года, за який складається звіт.
7
Єдина розрахункова цифра звіту - це показник середньооблікової чисельності за минулий рік. Цей показник ставитися в цілих числах.
Зверніть увагу
Індивідуальний підприємець не вважається за працівника. Якщо ІП один, без співробітників, то в звіті ставиться ноль.Вновь створені організації подають відомості, не пізніше 20-го числа місяця, наступного за місяцем, в якому організація була создана.Форма звіту не відноситься до декларації, це статистичні дані. Якщо подати пізніше 20 січня, то можливий штраф не більше 200 рублів.
Корисна порада
Відомості подають усі платники податків при будь-якому податковому режимі.