Як розвинути гнучкість.

Гнучкість - це амплітуда руху в суглобах. Для кожного суглоба вона може бути різна. Систематичні вправи можуть сприяти тому, що суглоби розвинуть максимальну гнучкість. Для цього розроблено спеціальний комплекс вправ, який називається стретчинг. Оскільки гнучкість залежить від еластичності м'язових волокон, яка збільшується з підвищенням температури, то і вправи для розвитку гнучкості роблять тільки після того, як разогреют м'язи.
Інструкція
1
Перед тим, як почати виконання вправ на розвиток гнучкості, зробіть вправи з нахилами, присіданнями і обертаннями рук і ніг в плечових і тазостегнових суглобах. Поступово збільшуйте розмах і амплітуду рухів. Після цього можна приступати до вправ з розвитку гнучкості.
2
Гнучкість рук і плечей. 1. Зчепите руки перед грудьми, потім випрямити з вперед, вправо і вліво, вивернувши долоні вперед. 2. Покладіть руки на спинку стільця, виконайте декілька нахилів вперед. Виконайте пружинисті похитування, максимально відводячи руки. 3. Зчепите руки за спиною в замок, лікті випряміть, відведіть плечі назад і підніміть руки. 4. Підніміть вгору ліву руку, зігніть її в лікті і покладіть долоню на спину. Правою рукою натисніть на лікоть лівої руки, відтягуючи її вниз. Поміняйте руки.
3
Гнучкість ніг. 1. Встаньте прямо. Повільно нахиляйтеся, торкаючись руками підлоги і намагаючись покласти на нього долоні. Ноги не згинайте. 2. Стоячи на одній нозі, другу зігніть і підтягніть до грудей. Змініть ноги. 3. Стоячи на одній нозі, візьміть однойменної рукою стопу другої ноги і повільно витягніть її в сторону. 4. Сядьте на підлогу, максимально розведіть ноги в сторони, робіть повільні нахили вперед, лягаючи грудьми на підлогу. 5. Зробіть випад. Покладіть долоні на підлогу з двох сторін від стопи. Не відриваючи долонь від підлоги, випрямити ногу.
4
Гнучкість тулуба. 1. Встаньте в стійку ноги нарізно, нахиляйтеся до правої ноги, торкаючись руками п'ятки, змініть ногу. 2. Нахилившись вперед, візьміться руками за гомілки, зробіть декілька пружинистих нахилів, допомагаючи собі руками і намагаючись лобом торкнутися ніг. 3. Сядьте на п'яти, підніміть руки вгору, відкиньтесь назад і ляжте на підлогу. 4. Встаньте на коліна, розведіть їх якомога ширше, гомілки поставте паралельно один одному, зробіть нахили вперед, спираючись на передпліччя.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=IwHs84vaYEg
Зверніть увагу
Не форсуйте події, що не перенапружуйте організм. При виконанні вправ, ви не повинні відчувати біль, це може привести до травми.
Корисна порада
Якщо ви вирішили займатися вправами з розвитку гнучкості самостійно, попередньо проконсультуйтеся з інструктором, який підбере оптимальний для вас комплекс вправ і покаже правильну техніку їх виконання.