Як підбирати бігові лижі.

Якщо ви вже визначилися зі стилем катання - класичний або коньковий крок, де і як ви будете кататися - по цілинному снігу, спортивній трасі або прогулянкової лижні, то вам залишилося тільки підібрати лижі відповідно зі своєю вагою і ростом. За цими параметрами ви зможете підібрати бігові лижі по довжині і жорсткості.
Інструкція
1
Довжина лиж. Якщо ви вибрали класичний стиль катання, то носок лижі необхідної вам довжини, повинен упиратися в середину долоні піднятою вгору руки. Конькові повинні бути на 10 сантиметрів коротше. В магазині вам запропонують таблиці, де будуть вказані ростовки бігових лиж і палиць, які можна підібрати відповідно до вашого ростом.
2
Жорсткість лиж. Конькові лижі мають велику жорсткість, оскільки при цьому стилі катання в момент відштовхування середина лижі не повинна мати зіткнення з поверхнею, тому, що це істотно уповільнює швидкість руху. Лижі для класичного стилю для сухого і м'якого снігу менш жорсткі, для щільного мокрого снігу вони жорсткіші. Для прогулянок у власне задоволення виберіть лижі малої і середньої жорсткості. Непідготовленому фізично лижнику важко буде рухатися на жорстких лижах - вони будуть постійно прослизати. Врахуйте і те, що чим більше ваша вага від норми, тим жорсткіші і довгі лижі вам потрібні.
3
Якого виробника вибрати. Якщо ви не збираєтеся ставити рекорди швидкості або тільки почали кататися на лижах, то немає сенсу вибирати лижі відомих світових брендів, втім, останнім часом світові виробники почали розміщувати свої виробництва в Східній Європі і Росії і випускати там лижі , призначені для любителів. Якісні лижі випускає відома фабрика Мукачево, яку купила фірма Фішер, в Росії - фабрика STC, їх недорого можна купити в спортивних магазинах. Такі лижі служитимуть вам для зимових прогулянок багато років, ну, а якщо ви збираєтеся удосконалювати свою майстерність - купуйте гоночну модель.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bS9v61BTqj8
Під біговими лижами звично розуміти лижі, що використовуються для ковзанярського або класичного стилів катання. Вони виготовляються з різних матеріалів, відрізняються по жорсткості і методам кріплень. Також важливим фактором при виборі був і залишається правильний підбір ростовки бігових лиж.
Вам знадобиться
  • - сантиметр;
  • - олівець і ластик;
  • - ваги;
  • - спеціальна таблиця.
Інструкція
1
Існує три визнаних способу правильного підбору ростовки для бігових лиж. Щоб скористатися будь-яким з них, дізнайтеся свій зріст і вагу (або параметри людини, якій підбираєте спортивне спорядження).
2
Виміряйте свій ріст. У домашніх умовах зробіть це за допомогою сантиметра і олівця. Встаньте босоніж до стіни. Покладіть олівець на маківку. Акуратно, без натиску, зробіть позначку. Відміряйте відстань від підлоги до неї. М'яким ластиком зітріть грифельну лінію зі стіни. Дізнатися своє зростання можна за допомогою спеціального пристрою (наприклад, в поліклініці) або прямо в магазині.
3
Дізнайтеся вага людини, якій підбираєте ростовку лиж. Це необхідно, щоб зорієнтуватися по таблиці, а також для вибору інвентарю правильної жорсткості.
4
Сучасний спосіб підбору - за таблицею. З її допомогою, знаючи параметри, можна придбати лижі людині, який не зміг приїхати в магазин (наприклад, для дитини). Просто зіставте ріст і вага і дізнаєтеся необхідну висоту.
5
Якщо відомий тільки зростання, додайте до цього числу 10-15 сантиметрів. Отримана цифра - необхідна вам ростовка.
6
Коли ви приїхали в магазин не підготувавшись, а там немає можливості зробити виміри, скористайтеся самим елементарним методом. Попросіть звичайну лінійку, витягніть вгору праву руку. Прикладіть лінійку до кінчика безіменного пальця і відміряйте вниз по руці 10 см. Зафіксуйте дану точку (наприклад, загорніть до неї рукав). Висота лиж повинна доходити до зробленої відмітки.
Корисна порада
У разі відсутності в магазині бігових лиж необхідної вам ростовки, не купуйте лижі довші/коротше. Зручність катання безпосередньо залежить від правильно підібраного спортивного інвентарю.