Як вибирати бігові лижі.

Якщо для того, щоб займатися гірськими лижами, потрібні спеціально підготовлені траси або обладнані спуски, то для занять біговими потрібні тільки сніг і ваше бажання. Вибрати бігові лижі нескладно, знаючи ті тонкощі, про які ми вам зараз розповімо.
Інструкція
1
Визначтеся, як і де ви будете кататися. Якщо ви активний катальщіков і збираєтеся САТВА рекорди швидкості, то вибирайте бігові лижі групи Sport (ROSSIGNOL Carbon Combi, ATOMIC S: 5 Combi, FISCHER LS Combi). Для тих, хто бігові лижі використовує для прогулянок в своє задоволення, підійдуть лижі групи Fitness, найпопулярнішими моделями цієї групи вважаються: FISCHER SL Summit Crown, TISA Sport Step, ATOMIC T : 5 Classic 3D-Grip, це оптимальний вибір і за ціною і за якістю. Для туристів, котрі снігову цілину, можна порадити групу Touring - ATOMIC T: 7 Classic 3D-Grip 59, MADSHUS Pellestova Multigrip E +, ROSSIGNOL Tempo Tour AR. Моделі, які стосуються цій групі, більш широкі, ніж інші.
2
Виберіть стиль катання - традиційний класичний або вільний ковзанярський. Стиль катання в чому залежить від траси. Для класичного підійде звичайна лижня, для ковзанярського потрібна широка утрамбована траса. Лижі, які використовують для цих стилів різні - коньковие коротше сантиметрів на 15, центр ваги зміщений вперед, носок більш широкий. Втім, деякі фірми випускають універсальні бігові лижі , які підходять і для "класиків" і для тих, хто воліє коньковий стиль.
3
Матеріал. Всі сучасні лижі для дорослих випускаються тільки зі склопластику - це значно полегшує вибір. Винятком є лижі групи Junior для дітей та деякі дорогі моделі з дерев'яними вставками. Пластикові лижі дозволили продовжити лижний сезон - на них можна кататися при плюсових температурах. Крім того, пластикові лижі НЕ розмокають, їх поверхня не деформується і не «махру», як у дерев'яних. Технологія виготовлення дорогих моделей точно така ж, як і дешевших, просто в них використовуються більш дорогі матеріали.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=F_e6HwVkgSQ
Якщо ви вже визначилися зі стилем катання - класичний або коньковий крок, де і як ви будете кататися - по цілинному снігу, спортивній трасі або прогулянкової лижні, то вам залишилося тільки підібрати лижі відповідно зі своєю вагою і ростом. За цими параметрами ви зможете підібрати бігові лижі по довжині і жорсткості.
Інструкція
1
Довжина лиж. Якщо ви вибрали класичний стиль катання, то носок лижі необхідної вам довжини, повинен упиратися в середину долоні піднятою вгору руки. Конькові повинні бути на 10 сантиметрів коротше. В магазині вам запропонують таблиці, де будуть вказані ростовки бігових лиж і палиць, які можна підібрати відповідно до вашого ростом.
2
Жорсткість лиж. Конькові лижі мають велику жорсткість, оскільки при цьому стилі катання в момент відштовхування середина лижі не повинна мати зіткнення з поверхнею, тому, що це істотно уповільнює швидкість руху. Лижі для класичного стилю для сухого і м'якого снігу менш жорсткі, для щільного мокрого снігу вони жорсткіші. Для прогулянок у власне задоволення виберіть лижі малої і середньої жорсткості. Непідготовленому фізично лижнику важко буде рухатися на жорстких лижах - вони будуть постійно прослизати. Врахуйте і те, що чим більше ваша вага від норми, тим жорсткіші і довгі лижі вам потрібні.
3
Якого виробника вибрати. Якщо ви не збираєтеся ставити рекорди швидкості або тільки почали кататися на лижах, то немає сенсу вибирати лижі відомих світових брендів, втім, останнім часом світові виробники почали розміщувати свої виробництва в Східній Європі і Росії і випускати там лижі , призначені для любителів. Якісні лижі випускає відома фабрика Мукачево, яку купила фірма Фішер, в Росії - фабрика STC, їх недорого можна купити в спортивних магазинах. Такі лижі служитимуть вам для зимових прогулянок багато років, ну, а якщо ви збираєтеся удосконалювати свою майстерність - купуйте гоночну модель.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bS9v61BTqj8