Як розподілити обов'язки.

Неможливо, будучи власником підприємства або керівником відділу, виконувати самому все управлінські функції. По-перше, у вас для цього може не вистачити ні сил ні часу, а по-друге, через вашої відсутності через хворобу чи з якоїсь необхідності, виробництво не повинно зупинитися. Крім того, існують справи, з якими фахівці можуть впоратися краще, ніж ви. І взагалі, покладання обов'язків мобілізує людини, стимулює його творчий потенціал і розвиток. Як розподілити обов'язки?
Інструкція
1
Визначте для себе список тих обов'язків, виконання яких ви можете довірити своїм співробітникам. Продумайте, знаючи їх здібності і можливості, з якими обов'язками кожен з них впорається найкраще. Враховуйте кваліфікацію кожного і намагайтеся не доручати людині тих обов'язків, з якими він точно не впорається.
2
Запросіть до себе кожного, обьясните, що ви йому збираєтеся доручити, що очікуєте від його участі в процесі виконання цих обов'язків, намітьте спільно, яким чином вони повинні будуть виконуватися. Поцікавтеся, наскільки велике бажання співробітника виконувати ті чи інші обов'язки, стимулюйте це бажання, в тому числі і матеріально. Обьясните важливість поставленої перед співробітником завдання і ті повноваження, які надаються для її виконання. Попросіть співробітника обьяснить, яким чином він буде домагатися виконання своїх обов'язків і дайте відповідь на всі питання, які у нього можуть виникнути з цього приводу.
3
Не забувайте контролювати виконання співробітниками своїх обов'язків, але не обмежуйте його творчих поривів - він повинен мати місце для певних маневрів для оптимального використання виділених ресурсів. Але ви повинні бути впевнені, що його діяльність здійснюється в правильному напрямку, будьте готові завжди вчасно скоригувати його.
4
Пам'ятайте, що не всі обов'язки можна передати або розділити. Так, заохочення покарання співробітників - це тільки ваша прерогатива; всі глобальні рішення, питання заробітної плати та штату повинні прийматися тільки вами.
5
Використовуйте грамотно енергію, знання і таланти своїх співробітників, чітко усвідомлюйте, якого результату ви хочете добитися від кожного і вмійте обьяснить це підлеглому. Від вашого вміння правильно розподілити обов'язки залежить і злагоджена робота всього колективу і успіх того бізнесу, яким ви займаєтеся.
Корисна порада
уміння керувати, розподіляти обов'язки