Як підібрати лижні палиці.

Вибір лижних палиць так само важливий, як і будь-який інший деталі екіпіровки. Хоча зазвичай лижники-новачки здатні прискіпливо годинами підбирати собі лижі і черевики, а вибір палиць обмежують підбором по росту. Деталі їх не цікавлять - було б на що спиратися. А дітям взагалі купують палки довша, ніж потрібно, так би мовити, «на виріст». Але це неправильно, адже від того, наскільки грамотно ви підібрали все спорядження, залежать і ваші спортивні досягнення, і бажання удосконалювати свою майстерність.
Інструкція
1
Конструкція лижних палиць. Вибір лижних палиць треба починати, знаючи, що вони складаються з древка, ручки, петлі для руки, лапки і наконечника.
2
Матеріал. Палки виготовляють з легких і міцних матеріалів на зразок карбону або склопластику. Але такими палицями користуються в основному досвідчені спортсмени та професіонали. Для початківця любителя лижного спорту підійдуть палки з алюмінію.
3
Форма. Древко палки може мати циліндричну форму або бути завуженим до низу, в другому випадку палиця буває більш стійкою за рахунок зміщення центру ваги вгору.
4
Довжина. За цим параметром палки підбирають з урахуванням стилю катання. Якщо ваш стиль - класичний, то палки повинні бути на 25-30 сантиметрів нижче вашого зростання, якщо ви катаєтеся гребеневим стилем, то різниця з вашим ростом повинна бути 15-20 сантиметрів.
5
Ручка. Для її виготовлення використовується пластик або нескользящие матеріали, які, звичайно, зручніше. Для виготовлення ручок також використовують пробку і шкіру. Зараз почали виготовляти ручки анатомічної форми з виїмками для пальців. Верхня поверхня ручки робиться широкою, щоб на палки можна було спертися.
6
Петлі для рук. Їх виготовляють зі шкіри або синтетичних матеріалів. Довжина петель повинна бути такою, щоб під час руху рука лижника спиралася не на ручку, а лежала петлі.
7
Лапка. Це кільце, на яке палиця спирається. Воно кріпиться в 5-7 сантиметрах від закінчення наконечника палки і потрібно для того, щоб вони не провалювалися в сніг. Діаметр лапки різний: для щільного снігу він дорівнює 4-5 см, для глибокого, пухкого «пухляка» - 10-12 см. Якщо ви будете кататися по будь-якому снігу, то вибирайте діаметр 6-8 см.
8
Наконечник. Для його виготовлення використовуються тверді сплави, тому звертайтеся з палицями обережно, щоб не поранитися. Найчастіше використовується найбільш безпечна конструкція наконечника - зворотний конус. Для крижаних схилів краще вибрати «зубцювату коронку».
Зверніть увагу
Вибираючи лижні палиці, як і лижі, спочатку подумайте, для чого ви їх берете. Для спортсменів лижні палиці повинні бути не тільки легкі, але й міцні. Лижні палиці для професіоналів виготовляються з вуглеволокна і скловолокна. Дорожче ті лижні палиці, в яких вміст вуглеволокна більше, ніж скловолокна. Діаметр лижних палиць повинен бить16мм.
Корисна порада
Коли ви стоїте на двох лижах, зазор між підлогою і ковзаючими поверхнями під колодками лиж повинен дорівнювати для жорстких лиж одному міліметру, для м'яких лиж - 0,6-0,8 мм. Для лижних прогулянок по м'якій лижні краще вибирати більш м'які лижі та підсовувати під колодки лиж НЕ складену вдвічі газету, а складений удвічі аркуш паперу або навіть зовсім не складений аркуш паперу. Довжина лижних палиць для ковзанярського стилю катання повинна бути на 15-20 см менше росту лижника.
Лижний спорт - прекрасна можливість для фізичного розвитку дитини. Для занять біговими або гірськими лижами вам необхідно буде підібрати йому комплект інвентарю відповідно до його ростом і вагою. Зручний інвентар - необхідна умова того, щоб заняття малюкові доставляли радість і задоволення. Дуже важливо правильно підібрати лижні палки дитині, який тільки почав займатися.
Інструкція
1
Лижні палиці для дітей, так само як і для дорослих, відрізняються за матеріалом виготовлення, від якого залежать їх вага, жорсткість і міцність. Легкі і жорсткі кевларові палки досить дороги, тому немає сенсу купувати їх дитині, зріст якого змінюється дуже швидко, і палиці, придбані на початку сезону, вже до його кінця можуть стати замалі і незручні. Ідеальний варіант - скловолокно або навіть звичайний алюміній, він навіть міцніше. Погнутою алюмінієвої ціпку, на відміну від стекловолоконной, ви зможете легко повернути початкову форму.
2
Якщо ви хочете поставити дитину на бігові лижі, вибирайте палиці відповідно до його ростом. Вони повинні бути на 25-30 см коротше. Виберіть лижі з пластиковими «лапками» у вигляді кола або «зірочки», які дозволять відштовхуватися при катанні навіть від пухкого снігу. Малюкові 3-х років ростом 100 см підійдуть палиці довжиною 75 см, для одинадцятирічного дитини ростом 145 см придбайте палиці довжиною 115 см.
3
Юних гірськолижників починають навчати спусках зі схилів спочатку і зовсім без палиць - так вони швидше вчаться тримати рівновагу. Потім, коли техніка катання вже буде освоєна, можна вибрати і палиці. Щоб не помилитися, одягніть дитині черевики і поставте на лижі з кріпленнями. Нехай він зігне праву руку під прямим кутом, притиснувши лікоть до тулуба. Рукоятка палки повинна бути в долоні, а вістря упиратися в підлогу.
4
Простежте за тим, щоб рукоятка була зручною, ергономічною форми, і долоню дитини могла її щільно обхопити в гірськолижній рукавичці або в рукавиці. Петля-темляк повинна щільно утримувати зап'ясті, щоб дитина могла легко контролювати рухи палиць.
Корисна порада
Не купуйте дитині гірськолижний інвентар, у тому числі і лижні палиці, на виріст. Їх довжина повинна бути зручною і відповідати зросту лижника, щоб він міг легко і вільно маніпулювати ними при катанні.