Як керувати колективом. Як керувати жіночим колективом.

Напевно, кожен з нас може пригадати багато випадків, коли неправильно обраний стиль керівництва і спровоковані цим конфлікти між керівником і підлеглими мали катастрофічні наслідки. Але в тих випадках, коли було налагоджено оптимальне і ефективне взаємодія, конфліктні ситуації не виникали, що самим позитивним чином позначалося на розвитку бізнесу. Продуктивність і моральний клімат в колективі залежать насамперед від керівника.
Інструкція
1
Не слід заводити в колективі особливі відносини з обраними «любимчиками» і не заохочуйте неформальні відносини, між вами і співробітниками завжди повинна зберігатися дистанція.
2
Якщо ви незадоволені поведінкою або вчинком свого співробітника, то всі претензії до нього висловлюйте наодинці, а ось заохочувати потрібно публічно.
3
Будь-який конфлікт повинен бути вирішений якомога раніше, не затягуйте і не заганяйте його всередину, це не вирішення проблеми. Намагайтеся вислухати усі сторони і прийняти рішення, що задовольняє всіх.
4
В невдачах, пов'язаних з роботою, винен не тільки конкретний виконавець або виконавці, вина за це лягає і на вас. Як керівник, ви повинні чітко знати можливості кожного свого співробітника і давати їм такі доручення, з якими вони можуть впоратися.
5
Чи не заохочуйте нездорове суперництво, це розбурхує весь колектив і заважає злагодженій роботі. Чи не нахвалює, нехай і заслужено, тільки когось одного. Намагайтеся помічати і публічно заохочувати старанність кожного.
6
Якщо ваш підлеглий не може відповісти вам так же, не називайте його на «ти».
7
Виключіть яку можливість флірту з підлеглими, не варто ставити і себе, і їх в залежне становище.
8
Цікавтеся особистим життям своїх співробітників, але в міру, не забувайте привітати їх з днями народження та іншими важливими подіями.
9
Вивчіть психологічні особливості та можливості своїх підлеглих, доручайте їм справи підвищеної складності, щоб це стимулювало їх подальший професійний розвиток.
Зверніть увагу
Ніколи не підвищуйте голос на підлеглих - це, перш за все, ознака вашого безсилля.
Кожне виробництво має свої особливості, але для керівників підрозділів існують загальні правила поведінки та принципи, за якими вони будуть діяти для того, щоб довірений їм відділ справлявся з поставленими завданнями. Керувати відділом , це не тільки почесно, але і відповідально, оскільки саме на керівнику лежить завдання організувати роботу колективу, забезпечити своїх співробітників всім необхідним і мотивувати кожного.
Інструкція
1
Перш за все, продумайте роботу свого відділу - які завдання ставляться перед ним і які засоби і методи маються у вас для успішного вирішення даного завдання. Ви повинні чітко уявляти собі всі нюанси виробничого процесу і мати уявлення про всі технології, які використовуються в ньому.
2
Дуже багато залежить від колективу, тому ви повинні знати можливості кожної людини, особливості його характеру, психотип, щоб грамотно поставити перед кожним його задачу. Поспілкуйтеся наодинці з кожним співробітником свого відділу, розкажіть про ті завдання, які вам разом доведеться вирішувати. Розкажіть працівнику про те, що буде доручено йому, і підкресліть важливість саме його роботи. Вислухайте ті пропозиції, які можуть бути висловлені в ході такої бесіди, обміркуйте їх.
3
На загальних зборах поставте перед колективом завдання і розкажіть про те, що для вас буде критерієм добросовісної роботи. Відразу обговоріть питання дисципліни, контролю та звітності. Мотивуйте свій колектив і розкажіть про те, як буде стимулюватися сумлінну і творчу працю, зацікавте людей для вирішення спільних завдань.
4
Зробіть правилом періодичні планерки, де співробітники будуть звітувати про те, що зроблено і що планується зробити. Кожен співробітник, тим самим, буде нести відповідальність не тільки перед вами, а й перед колективом, тому охочих підвести товаришів буде менше.
5
Чи не заохочуйте доноси і плітки. Своє невдоволення працівником висловлюйте йому. Не заводьте собі любимчиків і фаворитів. Оцінка праці кожного повинна бути обьективной. Якщо співробітники будуть це знати, то віддача від них помітно підвищиться. Намагайтеся не робити зауважень і доган своїм працівникам при всіх, для цього вибирайте місце, де можна з ним поговорити наодинці. Заохочувати треба, навпаки, публічно і не забувайте це робити, навіть на словах.