Як провести батьківські збори. Як проовесті перших батьківських зборах.

Хочете провести батьківські збори цікаво? Творчий підхід і ретельна підготовка - вже половина успіху! Що потрібно ще? Прості рекомендації допоможуть вам відповісти на це вопрос.Родітельское збори - не тільки основа взаємодії сім'ї та школи. Це ще й корисний інструмент в руках педагога, можливість проявити свою творчість. Як провести збори з користю для школи і для родини дитини, як знайти спільні точки дотику і зробити розвиток особистості учня гармонійним?
Вам знадобиться
  • анкети для батьків, творчі роботи учнів, таблички або бейджи, папір, ручки
Інструкція
1
Визначте дату проведення батьківських зборів. Як правило, збори проводиться 1 раз в чверть. Заздалегідь повідомте батьків записом в щоденнику. Ближче до позначеної датою передайте батькам запрошення, які краще оформити у вигляді листівки. Вкажіть в запрошенні тему та план проведення батьківських зборів, що необхідно взяти з собою (ручки, блокноти). Завжди майте запас ручок та паперу - часто їх забувають. Приділіть особливу увагу підготовці місця проведення зборів. Столи краще розташувати по периметру, так щоб батьки бачили один одного. Власне ім'я - найприємніше слово для людини: підготуйте таблички з іменами для запрошених. Так ви зможете без праці звертатися по імені до кожного з присутніх. Підготуйте виставку творчих робіт учнів, підпишіть роботи, батьки із задоволенням будуть розглядати досягнення своїх чад. Це дозволить зайняти тих, хто прийшов завчасно і створить сприятливу атмосферу для спілкування. Приготуйте анкети для батьків, включите питання, які будуть актуальні, цікаві, які допоможуть вам у підготовці до проведення наступних батьківських зборів.
2
Заздалегідь складіть план батьківських зборів. Якщо воно проводиться вперше, обов'язково включите в план знайомство з учасниками. Дайте кожному можливість представитися і коротко розповісти про себе. До основної частини зборів належать: аналіз успішності, оцінка психологічного клімату в колективі, психолого-педагогічна освіта, організаційні питання, особисті бесіди з батьками. Аналіз успішності робиться в цілому по класу. Можна виділити особливо успішних, але не варто озвучувати «найвідсталіших» - це предмет особистої бесіди. Актуально правило - «позитив-негатив-вихід із ситуації». Починайте з хорошого, потім розкажіть про проблеми і труднощі, потім - намітьте шляхи їх вирішення. Психолого-педагогічна освіта: у вигляді міні-лекції уявіть інформацію на тему виховання, взаємин дітей і батьків, розкажіть про роль батьків у навчальній діяльності дитини. На особисту бесіду залиште 3-4 людини, не більше.
3
Не перетворюйте батьківське збори в власний монолог, частіше задавайте питання батькам, просите висловити думку з того чи іншого питання. Виділіть 10-15 хвилин на проведення ділової гри, це згуртує колектив, зробить спілкування більш продуктивним. Проведіть невеликий (5-10 хвилин) тест для батьків. Як правило, люди з великим інтересом ставляться до тестування. Також це дозволить батькам відчути, що збори - не формальна, а цікаве і насичене подіями захід. Не затягуйте: 1,5 години - оптимальний час для проведення батьківських зборів. Слідуйте складеним планом.
4
За результатами анкетування складіть план проведення наступного батьківських зборів, заздалегідь запросіть на збори інших фахівців школи: психолог, лікар, тренер - напевно їм є, що розповісти батькам. Всі учасники отримають нову і корисну інформацію і будуть вдячні вам за цікаві та плідні батьківські збори.